Burza piaskowa znad Sahary dotarła do Międzyzdrojów

Mimo prognoz, że pył znad Sahary ma dotrzeć do Polski w czwartek i piątek, na międzyzdrojskim niebie już widać pierwsze jego zwiastuny.

Niektórzy Czytelnicy zaczęli pytać, czy nie pali się gdzieś las, bo nagle niebo zrobiło się „dziwnie” szare:


 
Do czwartku obecność saharyjskiego piasku będziemy obserwować w postaci czerwonych i pomarańczowych zachodów słońca, a niebo będzie mieć bardziej mleczny kolor – tak jak to stało się już od godz. 13. W piątek w związku z zapowiadanymi przelotnymi opadami deszczu, pył zawieszony wysoko w atmosferze spadnie wraz deszczem na powierzchnię, brudząc okna, parapety i samochody. Najintensywniejsze zjawisko prognozowane jest od czwartku godzin popołudniowych i przez cały piątek.

7 komentarzy “Burza piaskowa znad Sahary dotarła do Międzyzdrojów”
 1. mieszkaniec.

  Za dwa lata,Koniec Swiata. Kiedys tego nie bylo.

  —————————

  Komentarz zatwierdzony z opóźnieniem – przypadkowo program wstawił go do spamu. Przepraszamy za czas oczekiwania na zatwierdzenie.

 2. Tomasz Krawczyk

  Prognoza na 24 kwietnia – granica dotarcia pyłu: Świnoujście, Międzyzdroje.

  Umiarkowany pył dotarł kilka godzin wcześniej, ze względu na silniejszy wiatr w wysokich warstwach atmosfery. Od godz. 16 nad Międzyzdrojami spadło stężenie pyłu o około 50%, w porównaniu do godz. 13. Prognozy są tylko prognozami, ponieważ nie idzie w 100% przewidzieć zmian prędkości wiatru i jego kierunku w wyższych warstwach atmosfery. Pył jest w różnych częściach Europy, ponieważ piasek został porywany kilka razy, a jego występowanie w atmosferze w różnych częściach Europy zależy od dnia porywania i kierunku wiatru w danej chwili.

 3. …hmm ciekawe.
  A moze to front się zmienia i przyszło zamglenie?
  Nowość! Mgła w Międzyzdrojach sprawiła że niebo jest szare 🙂

  —————————–

  Gdyby wiatr wiał z północy lub z innego sąsiedniego kierunku od morza, wtedy by Czytelnik miał rację, ale wiatr wieje od lądu (suchy, gdyż pranie schnie bardzo szybko). O smogu wędrownym spalin też nie ma mowy, gdyż w całej Polsce wieje umiarkowany wiatr i dodatkowo okres grzewczy się zakończył.

 4. Przyzwyczajajmy się, takich zjawisk będzie coraz więcej, klimat będzie coraz trudniejszy do życia

  • nieprawda. wystarczy przejrzec aron jasnowidz youtube by wiedziec, ze teraz jest czyszczenie ziemi by ludzie spokornieli, przestali grzeszyc. Moze wystarczy uaktualnic ekonomie.

 5. I dlatego nie myłam okien przed świętami 😀