Burmistrz o nowych wieżowcach w Międzyzdrojach

Budowa apartamentowca w Międzyzdrojach to decyzje z lat 2008-2011

W odniesieniu do pojawiających się w mediach informacji dotyczących budowy obiektu o wysokości 33 kondygnacji we wschodniej części promenady tzw. wież informujemy, że prace planistyczne nad zagospodarowaniem tej części promenady rozpoczęły się w 2008 roku, trwały 3 lata i były konsekwencją rozmów, jakie wówczas podjęto z potencjalnymi inwestorami oraz mieszkańcami Międzyzdrojów. Projekt uzyskał wówczas pozytywną akceptację różnych środowisk mających bezpośredni wpływ na rozwój Międzyzdrojów. Nowa zabudowa, która miałaby powstać na tych terenach, była alternatywą dla rozwoju turystycznego tej części miasta i uzyskała ogólną aprobatę zarówno po stronie Mieszkańców, jak i ówczesnych włodarzy miasta.

W roku 2011 Rada Miejska w Międzyzdrojach uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów Promenady Wschodniej, który obejmował również ten obszar. Zapisy planu jednoznacznie wskazują, że na danym terenie może powstać nowa zabudowa o konstrukcji posadowienia odpornej na działanie fal sztormowych, o wysokości nie mniej niż 15 kondygnacji albo nie mniej niż 50 m i nie więcej niż 150 m od poziomu frontowego wejścia do budynku. Podjęty plan jest spójny z zapisami studium uwarunkowań i kierunków rozwoju Międzyzdrojów, co potwierdziły analizy służb prawnych Wojewody przed jego publikacją. Obydwie procedury planistyczne konsultowane były również z innymi organami, zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także ze społeczeństwem. 

Przez okres procedowania planu tj. w okresie 2008-2011, nie były zgłaszane żadne uwagi co do wysokości planowanego obiektu, wręcz przeciwnie – budziły one ogólny entuzjazm wśród mieszkańców, co miało odzwierciedlenie w opiniach wygłaszanych przez mieszkańców na licznych spotkaniach organizowanych w okresie poprzedzającym przystąpienie do prac nad planem zagospodarowania. Z kolei wszystkie inne uwagi wniesione na etapie procesu planistycznego zostały rozstrzygnięte przez Radę w uchwale końcowej. Wśród wniesionych uwag w tym okresie nie ma żadnych dotyczących wysokości obiektu.

Pragniemy podkreślić, że Burmistrz Mateusz Bobek nie jest zwolennikiem realizacji tego typu zabudowy i budowa obiektu jest konsekwencją podjętych wcześniej decyzji, na które Burmistrz obecnie nie ma żadnego wpływu.

W tej sprawie Burmistrz Mateusz Bobek zainicjował konsultacje z Kancelarią Prawną, w celu uzyskania opinii na temat możliwości zmiany zagospodarowania przedmiotowego terenu i wyeliminowania dominanty wysokościowej.

Niestety, opinie prawne, jakie posiadamy, jednoznacznie wskazują, że jakikolwiek zmiany na tym etapie, mogłyby skutkować znacznymi roszczeniami finansowymi wobec Gminy. 

Pragniemy podkreślić, że mamy na uwadze dobro mieszkańców i turystów, stąd wszelkie realizacje związane z tym projektem będą pod szczególnym nadzorem stosownych referatów urzędu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd będzie prowadził rozmowy z inwestorem w kwestii sposobu realizacji inwestycji, w tematach dotyczących między innymi komunikacji, miejsc parkingowych, a także dostępności do  mediów (woda, ścieki, itp.) oraz zminimalizowania uciążliwości, które może potencjalnie wywołać inwestycja.

Warto również zaznaczyć, że obecnie decyzja o pozwoleniu na budowę wydana przez Starostę Kamieńskiego, jest prawomocna i ostateczna. Niemniej jednak w sprawie rozpoczęcia budowy tego obiektu toczy się postępowanie w Sądzie Administracyjnym z powództwa właścicieli obiektów znajdujących się w najbliższym otoczeniu.


Aleksandra O’Donnel
Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje
Międzyzdroje, 5.02.2021r.

67 komentarzy “Burmistrz o nowych wieżowcach w Międzyzdrojach”
 1. Biorąc pod uwagę specyfikę położenia Międzyzdrojów i konieczność chronienia wspaniałego krajobrazu charakterystycznego wybrzeża, wieżowce w liczbie 10-12, mogły być ulokowane jedynie na niewielkich obszarach kurortu:
  1.Przy ul. Zwycięstwa, od Ludowej do Norwida, po stronie WPN (uzgodnienia), na długości ca 600 metrów.
  2.Przy ul. Niepodległości, od Dąbrowskiej w stronę wylotu z Międzyzdrojów na długości ca 500 metrów.
  3.Przy ul. Polnej na długości ca 200 metrów oraz przy Nowomyśliwskiej na długości ca 400 metrów.

  Przyjęto inne rozwiązania, to znaczy zbudowano wieżowce z lokalizacją jak najbliższą plaży, co zdecydowanie zdemolowało wspaniały morski krajobraz. Szkoda! Oczywiście podane wyżej lokalizacje wymagały sporych nakładów na wykupy gruntów itd itp.

 2. Miedzyzdroje powoli traci na swoim uroku.
  Przykre ale prawidziwe.
  Przeciez te wierzowce absolutnie do M. nie pasuja.

 3. naprawdę nudne jest to narzekanie, tym bardziej że w większości przez emerytów i rencistów. A kiedy budowano Rybaka, Slavie czy Chrobrego to gdzie byliście

  • Tak naprawdę nudne i pozbawione wszelkich podstaw są zachwyty wyjątkowo bezmyślnych miłośników zabudowywania wieżowcami widoków na piękne międzyzdrojskie morze oraz unikalny klifowy brzeg… Proszę spojrzeć na inne polskie miejscowości nadmorskie. Nikt nie zabudowuje morza wieżowcami w Swinoujściu, Kołobrzegu, Mielnie, Ustce, Jastrzębiej Górze czy nawet w Sopocie… Po prostu nieliczne wieżowce buduje się tam w odpowiedniej odległości od morza tzn. minimum pięćset- sześćset metrów, a najczęściej powyżej kilometra. Nowoczesność nie musi być połączona z dewastacją… Nie wydaje mi się to, że w Międzyzdrojach jedynie sprawnie myślącą grupą są renciści i emeryci, znam też sporo młodych obywateli kurortu naprawdę inteligentnych….

   • Prawda. Jeszcze parę lat i my z żoną raczej będziemy szukali spokojniejszego miejsca. Niestety bo Międzyzdroje to uwielbiamy. Zapewniam ze mnóstwo znajomych już to zrobiło. Szkoda.

 4. Proponuję mieszkańcom się zdecydować postęp,nowaczesnosność,praca żeby odmłodzić społeczność czy niska zabudowa ,nastrój ,cisza i powolne umieranie nie tylko po sezonie???????????????Co Wy ludzie chcecie zarabiać przyzwoite pieniądze czy biedę???Ja chcąc ciszy jadę na wieś nie nie do miasta proste a nowe inwestycje to często zaburzenie tego co było,minęło se nie wrati…..

  • Jeśli postęp i nowoczesność, to bezmyślne budowanie wieżowców w pięknych Międzyzdrojach, to co komu po takim postępie… Jednak przykładowo do przyjęcia byłaby sprawa, gdyby w oparciu, w mniejszym albo większym stopniu o istniejącą bazę, zbudowano i uruchomiono obiekty lecznictwa sanatoryjnego, np na 500-600 osób, co dałoby ca 300 miejsc pracy. Nie wiem czy widział Pan w czerwcu czy we wrześniu, przerażającą pustkę w istniejących już apartamentowcach oraz powiewające na ich balkonach transparenty o sprzedaży wolnych apartamentów. Już wiele lat temu proponowałem władzom miasta utworzenie warunków do tworzenia miejsc pracy wg wzorów kurortów krajów zachodnich np Szwajcarii ,czy Niemiec.
   Niestety, najprościej dać zezwolenie na kolejne budowy wysokościowców…

 5. No widzę ze trzeba teraz skłócić z Przewodniczącym i rozwalić większość .

 6. Ty przewodniczącemu nie przypisuj tego co jest nie prawda jak masz dowody to nie bądź anonimem.

 7. Bójcie się w Wiśle bo może przyjść pomysł Lesiowi aby startować u was na burmistrza .

 8. Na WAPNICY TEZ DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ POD APARTAMENTY….

  Brak slow…

 9. a może się uda.....

  Chyba ewentualne odszkodowanie obecnemu inwestorowi nie należy się od Gminy tylko od poprzedniego inwestora. Przecież najpierw Gmina sprzedała działkę na przetargu, później dopiero uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego (więc zapisy w późniejszym planie nie mogły mieć wpływu na cenę działki na przetargu), później poprzedni inwestor odsprzedał działkę z planem zagospodarowania obecnemu inwestorowi zapewne z zyskiem, WIĘC CHYBA EWENTUALNE ROSZCZENIE OBECNY INWESTOR POWINIEN MIEĆ DO POPRZEDNIEGO INWESTORA ( TO ON ZAROBIŁ NA SPRZEDAŻY DZIAŁKI Z NOWYMI PARAMETRAMI WYNIKAJĄCYMI Z NOWEGO PLANU).

 10. Piękny tekst Burmistrza, żadnego faktu, żadnej deklaracji. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Kiedyś architektem miasta był p. Tarabicki. Starszy pan z wizją niskiej zabudowy M-jów. Teraz mamy architektów od tematu i na usługach wizji burmistrza czytaj żądań inwestora. To smutne, że od 20 lat nie ma kompleksowego planu zagospodarowania gminy. To jest kuriozum na skalę kraju. Pociąga to za sobą niepowetowane straty dla tego niegdyś przyjemnego klimatycznego miasteczka. Wjeżdżało się do miasta i z zieleni drzew wyłaniała się wieża kościoła. Teraz widać typowy bunkrowiec. Kolejny przykład. Ul. Gryfa Las 50m od rondo po prawej trzy betonowo szklane molochy, po lewej niska ciepła zabudowa. Dalej po lewej dwa przyjemnie wtapiające się w zieleń czteropiętrowe budynki, w tym SPA pana Chabinki. Dalej to już obraz rosnącej pazerności i wizji dużych zarobków. Świadczy to bardzo dobitnie o klasie społeczeństwa jakim jesteśmy. nie tworzymy żadnej wspólnoty. Są tylko indywidualne biznesy. Ten kto stanie na drodze to wróg i do wyzerowania. Aktualny przykład. Dolina Trzciągowska zasypywana gruzem i ziemią z wykopów i torowisk kolejowych. Samo bezprawie. Burmistrz ma jeszcze tydzień na interpelacje radnych w tej sprawie i co. Sypie się nawet po nocach by jak najwięcej zasypać. W tej samej sprawie do urzędu i radnych, WPN wystosował pismo przeszło 4 miesiące temu, o dewastacji doliny i łamaniu wszystkich dostępnych przepisów dotyczących terenów rolniczych. Do radnych pismo nie dotarło. Dlaczego ? Przewodniczący Rady zapomniał albo ocenzurował. Burmistrz zrobił niewiele więcej. To jest klasyczna powtórka z „rozrywki”. Za dwa lata będzie dokładnie taki sam tekst jak dotyczący kolejnego bunkrowca w pasie nadmorskim. Nie ma siły wyższej, jest tylko biznes i to niestety jednostek a nie miasteczka. Radni nie mają kwalifikacji ani chęci by merytorycznie dyskutować i bronić naszych interesów. Nie rozumiem kompletnie właścicieli kwater. To uderza w ich żywotny interes. Zatłoczona, zabrudzona plaża z widokiem na szkło i koszty utrzymania po naszej stronie. U Niemców opłata klimatyczna płacona jest na plaży i nie zapłać. Nie opłaca się zupełnie.

  • Nowy w okolicy

   Pani Mario, jestem nowym mieszkańcem i z przerażeniem obserwuje zasypywanie Doliny Trzciągowskiej. Co można zrobić w tej sprawie?
   Proszę pisać, chetnie udzielę swojego poparcia dla wszelkich działań.
   Dziękuję Pani za zaangażowanie.

 11. Budynki wysokie o funkcji komercyjno-prestiżowej są jednym ze sztandarowych przejawów „konsumpcji na pokaz”. Uchwalając w 2008 r. Koncepcję Rewitalizacji Zabudowy Nadmorskiej Gminy Międzyzdroje w której zapisano: ” Nowe, wysokościowe budynki mają być przestrzennymi rzeźbami – ikonami nowej, nowoczesnej architektury, która wniesie do Międzyzdrojów nowego ducha i jeszcze bardziej wypromuje miejscowość na rynkach turystycznych. Takich wysokich budynków-rzeźb w Międzyzdrojach ma być tylko kilka. Umożliwi to komercyjne zagospodarowanie terenów, które są przez istniejące bloki zasłonięte od strony morza. Nakładanie się planów wysokościowej zabudowy, na plany istniejącej zabudowy wysokiej i średniowysokiej, stworzą nowy wizerunek miasta, od strony morza….”
  Ówczesny Burmistrz (on jest autorem wizji „rewitalizacji”) skutecznie przekonał Radę Miejską do jej przyjęcia i stosowania w późniejszych pracach planistycznych na przestrzeni 12 lat jego panowania. Odrzucono rozwój w oparciu w wartość historyczną miasta Międzyzdrojów, jego walory architektoniczne oraz o jego markę uznanego kurortu przedwojennego. Włączenie wysokościowców w istniejący układ urbanistyczny ukształtowany w procesie historycznego rozwoju (choć dopuszczalny w szczególnych warunkach) wzbudza wiele kontrowersji.
  Fakt, że Pan Burmistrz oraz jego Zastępczyni znali tą Koncepcję (w 2008r. byli radnymi w RM w M-jach) a jednocześnie w późniejszych latach otwarcie wyrażali swój sceptycyzm odnośnie wysokiej zabudowy, powinien być impulsem do natychmiastowego działania po objęciu funkcji w 2018r. Owszem zatrudniono architekta miejskiego. Zapowiadał aktualizację polityki przestrzennej miasta cyt. „Postawiłem sobie zadanie takie, że w ramach przygotowania planów miejscowych można by było politykę miejscową uporządkowywać na najbliższe lata. (…) myślę o położeniu nacisku, aby ta przestrzeń publiczna zyskała nowe walory” (…), i…po dwóch latach nie znamy jego wizji przyszłych Międzyzdrojów. Nadal obowiązuje Koncepcja Rewitalizacji Zabudowy Nadmorskiej Gminy Międzyzdroje z 2008r.
  W mieście budowane są kolejne apartamentowce (wysokościowce) a w sołectwach niszczy się przyrodniczo cenną Dolinę Trzciągowską, zasypując ją odpadami z działek na których powstają te budynki, swoiste „targowiska próżności”, miejsca realizacji wertykalnych symboli „prosperity”, kosztem krajobrazu otwartego.
  Panie Burmistrzu życzę odwagi w realizacji swojej wizji miasta, choć to niełatwe zadanie, ale był Pan tego świadomy ubiegając się o tą funkcję w 2018 roku. Za Panem stoją mieszkańcy i turyści , którzy chcą mieszkać i odpoczywać w „Perle Bałtyku” , nie „w Rimini bis”.

 12. A oblesny dorosz leży se w górach zarobiony i sie smieje dziewczynki pewnie też są i mu tancuja

  • Panie Obleśny,
   nie oceniaj Pan innych według siebie!
   Takie wieże, czy się Panu podoba czy nie, to ogromne pieniądze do Gminy!
   Nie rozumiem takiej histerycznej reakcji burmistrza Bobka ?czemu i czego nagle się boi?
   Zamiast unieść wysoko głowę, jak i przy innych inwestycjach Dorosza, które bierze na własną klatę ?
   Albo ma się jaja, wynikające z własnych decyzji Rady, albo nie ma NIC do powiedzenia i sam się gubi w życiu i decyzjach….
   Smutne! Bo wierzyłam w gościa, że da radę… jak widać, co podkreśla, pęka ?
   Pijarek też ma do doopy ?

 13. Pracownicy urzędu i radni za siedzenie w urzędzie biorą niezłą kasiorę i są raczej we wszystkim zorientowani. Reszta zap….. żeby było na ich pensje. Robi też mnóstwo innych rzeczy i raczej nie ma czasu żeby przez 3 lata śledzić projekty. Demokracja jest specjalne źle urządzona. Ale kto widział na jakiejś starówce wieżowce lub odwrotnie. Ciekawe gdzie pójdą na plażę z tych apartamentów, bo cień pod chałupą mają na bank.

 14. Za bezpodstawne wzywanie sluzb dostaje się mandat lub odpowiada karnie z ramienia groźby bezprawnej. art. 115 § 12 Kodeksu karnego
  Groźba bezprawna – groźba popełnienia przestępstwa na szkodę zagrożonego lub osoby jemu najbliższej, wzbudzająca uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, a także groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej.

 15. Wszystko powinno mieć swoje miejsce i swoje proporcje. Taki wieżowiec pasuje do dużego miasta, a nie do małego miasteczka, którego infrastruktura nie jest przystosowana do zaspokojenia potrzeb turystów, którzy przyjeżdżali do tej pory: brak miejsca na kurczącej się plaży, brak miejsc parkingowych, problemy z wodą i jej oczyszczaniem. Międzyzdroje były niegdyś perłą Bałtyku, zachwycając urokiem i klimatem, teraz przypominają bardziej wybetonowany jarmark. Wszystkie inwestycje z ostatnich lat zdają się mieć na celu zepsucie tego, co jeszcze przetrwało. Międzyzdroje nie mają nic do zaoferowania poza zatłoczoną plażą i piękną przyrodą. Zamiast starać się przyćmić i zniszczyć te jedyne walory kurortu, budując brzydki, nie pasujący do zabudowy miasta moloch, który położy się cieniem nie tylko na długim odcinku plaży i promenady, szkoda, że władze miasta nie starają się zapewnić rozwoju miasta, w sposób korzystny dla mieszkańców i turystów.

 16. O procedurze podejmowania decyzji Gmina wiedziała, gdyż była stroną. … Toć Pan Burmistrz otrzymał zawiadomienie ze Starostwa w Kamieniu Pomorskim o projekcie decyzji o pozwoleniu na budowę. Wydawano stosowne dokumenty …. Nikt tym się naprawdę nie interesował. Z projektem budowlanym można było się zapoznać, Pan Jarosław Kierownik „Inwestycji” zna się na tyle, aby zdać relację panu Burmistrzowi.
  Specjalnie „obcięto” zatwierdzenie planu Promenada Centrum , aby koledzy Burmistrza na podstawie WZ mogli otrzymać stosowne decyzje…. Między innymi Państwo Mamińscy.

 17. Ten Siemaszko to musi mieć niezłe układy…

 18. osobiście będę nasyłał inspekcje transportu na przeładowane samochody, kontrole budowlane, sanepidy, urzędy skarbowe, wszystko co możliwe. do zobaczenia na budowie.

 19. Zamiast siedzieć i płakać trzeba było kupić kiedyś działkę zamiast inwestora i wybudować coś lepszego. Demokracja jest, wolny kraj.

 20. Zapominacie, że Gmina sprzedała działkę o wielkości 4 tys. m.kw za 16 mln. Wszyscy się cieszyli, że wybudowano za te pieniądze halę sportową i ulicę Nowomyśliwską. Teraz gdy kupujący, który już poniósł takie koszty, ma zrezygnować? Międzyzdroje już pieniądze za to skasowały!!!

 21. Magda i Jan

  Leszku podoba Ci się prawda?

 22. Starostwo nie wydaje decyzji bez zgody Urzędu Miasta i Burmistrza. A decyzja została wydana w 2020 roku.

  • no i kolejny najmądrzejszy specjalista internetowy. co za bzdury wypisujesz

 23. Andy Velvet

  Jeszce tyle miejsca pozostalo ze 3 mozna
  wcisnac do rybaków.
  Pozostala Kawcza Gora postawic 1 i dalej Biala Gora mozna ze 3 sztuki by sie zmiescilo.

 24. mieszkaniec Traugutta

  1. a gdzie Wy wszyscy byliście w 2008 roku? gdzie byliście w 2011 roku. TERAZ MOŻECIE POCAŁOWAĆ INWESTORA W D….. tak jak w odcinku kiepskich boczek mówił: „Następny!!!!!!” krzyk, lament i skomlenie. a tak to zainteresowanie sprawami społecznymi marne i każdy ma wyje…. MACIE NAUCZKĘ! ŻEBY SIĘ ZAINTERESOWAĆ!. za każdym razem plany miejscowe są ogłaszane. BANDA HIPOKRYTÓW.
  2. druga rzecz. Większość wypowiadających się osób to osoby zamiejscowe. opierdzielacie włodarzy miasta, mieszkańców że nic nie robią, bóg wie kogo. NIE MACIE PRAWA SIĘ WYPOWIADAĆ, PRZYJEŻDZAJĄC TUTAJ JECIE GOFRA I ZOSTAWIACIE 10 KG ŚMIECI. TYLE DOBREGO ROBICIE. a teraz wypisujecie bzdury

  • a tak był chwalony pan Dorosz i spółeczka. ile kadencji rządził ? przecież mieszkańcy go tak chętnie wybierali. był program w TV „Macie co chcecie”

  • Panie Mieszkańcu. Uważam że ten tekst trochę za ostry. Ja taż nie z Między, ale od lat tam inwestuje i proszę mnie nie obrażać. Jak ten dom powstanie to dla mnie i kilku innych co od dużo lat mają sentyment do tej wyniosą się z tąd. Teraz pan na pewno powie…..to spieprzajcie. Niech pan się ale zastanowi jak by tu bez nas wyglądało. Naturalnie przyjdą po nas inni. Ale oni na pewno będą jeszcze więcej z balkonu życząc śmieci i pieprzyć na wszystko. Pozdrawiam

 25. o godzinie 19:50
  Odpowiedz
  Typowa sytuacja w Polsce. Przez 3 lata ktoś proceduje plan. Na tym etapie można zgłaszać uwagi, wątpliwości. Ale nikt tego nie śledzi, nikogo to nie interesuje. W 2021 jak ktoś kupi działkę za kilka milionów a potem zrobi projekt za kilkaset tysięcy i uzyska pozwolenie na budowę (wszystko zgodne z planem) to wtedy budzą się lokalne mądrale. Zatrzymać! Cofnąć decyzję! Ratować plażę!
  A gdzie k…a byliście od 2008? Teraz gazety i telewizja. Teraz? Teraz? Teraz to jak cofniecie decyzję to inwestor dostanie wielomiliononwe odszkodowanie na wasz koszt.
  Teraz to możecie go pocałować w …

 26. Co na to Woliński Park Narodowy? Gdzie są obrońcy przyrody i parku….? Dlaczego nie bieżemy przykładu z naszych niemieckich sąsiadów? Z pięknych miejscowości takich jak Alhbeck i Herringsdorf? Jak można zasłonić widok na to co najpiękniejsze tzn. Kawczą Górę i przepiękne klify? Nasza miejscowość to nie Nowy York i nie Dubaj. Tu turyści przyjezdżają po to, aby odpocząć od tłumów i betonu. Nasza plaża jest bardzo mała. Już teraz jest zatłoczona. Czy mamy na tej plaży tylko mieć miejsca stojące?????????

  • Jeśli ahlbeck czy heringsdorf jest tak rzekomo piękny to czemu tam tak mało niemieckiej młodzieży tylko większość to starsi ludzie. Tam jest nudno i nic się nie dzieje, szczególnie po sezonie.

 27. P. Burmistrzu. Proszę szukać każdej możliwości aby ten koszmar nie powstał w naszym MIASTECZKU. To nie tędy droga. Robi Pan tyle fajnych projektów które upiększają miasto. Trzeba zrobić absolutnie wszystko aby ten koszmar się nie urzeczywistnil.

  • na koszmar sobie zapracowaliście, bezczynnością społeczną 10 lat temu. a teraz płaczecie nad rozlanym mlekiem. brawo WY

  • Sir Franciszek

   Panie Burmistrzu ja apeluje o więcej tak pięknych budynków, bo miasto tylko na wartości zyskuje. Zniszczyć te wszystkie baraki, i budki strupki oraz szałasy z drzwiami sklejonymi z desek jak kogoś nie stać na mieszkanie tutaj to wysiedlić do wapnicy.

 28. Warunki zabudowy mają ważność 3 lata.W czym problem Mateusz?

 29. Teraz jest już za późno. Może w końcu mieszkańcy wezmą czynny udział w życiu społecznym. 13 lat temu wybierali radę miasta i ówczesnego burmistrza. 13 lat temu, był wykaz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego! gdzie wtedy byli mieszkańcy, właściciele pensjonatów, willi, kwater? co robili dbając o swoje interesiki? liczył się własny interes i własne podwórko. no i mamy konsekwencje tego. mieszkam w Wapnicy nie żałuje tego. bujajcie się teraz z molochem drodzy byli sąsiedzi.

 30. Szkoda§§

 31. No szkoda, bo z opalania nici, cała plaża w cieniu!! Co za zwariowany wymysł!!!

 32. https://bip.miedzyzdroje.pl/pliki/miedzyzdroje/zalaczniki/13365/zalaczniki_do_uchwaly_rady_miejskiej_nr_XXXI_294_08.pdf

  UCHWAŁA Nr XXXI / 294 /08 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach
  z dnia 6 listopada 2008 roku w sprawie przyjęcia Koncepcji Rewitalizacji Zabudowy Nadmorskiej Gminy Międzyzdroje
  Załącznik do uchwały (…)
  Pkt. 6.1. Proponowane rozwiązanie : Zmianą na lepsze wydaje się więc utworzenie jednostki urbanistycznej FORUM PROMENADA, WSCHODNIA, która będzie od wschodu i zachodu ograniczona wysokościowymi budynkami nie niższymi niż 15-kondygnacji. Te nowe wysokościowe budynki mają zwracać na siebie uwagę dużo mocniej niż stare bloki 11-piętrowe i w ten sposób je wizualnie osłabić. Wysoka i nowoczesna zabudowa na wschodzie i zachodzie niejako obudowuje stare blokowisko po PRL, zwracając na siebie uwagę bardziej, niż dotychczasowe blokowisko. Nowe, wysokościowe budynki mają być przestrzennymi rzeźbami – ikonami nowej, nowoczesnej architektury, która wniesie do Międzyzdrojów nowego ducha i jeszcze bardziej wypromuje miejscowość na rynkach turystycznych. Takich wysokich budynków-rzeźb w Międzyzdrojach ma być tylko kilka. Umożliwi to komercyjne zagospodarowanie terenów, które są przez istniejące bloki zasłonięte od strony morza. Nakładanie się planów wysokościowej zabudowy, na plany istniejącej zabudowy wysokiej i średniowysokiej, stworzą nowy wizerunek miasta, od strony morza….
  Nie określono maksymalnej wysokości ??? W późniejszym planie ZP ustalono max. 150m.
  W koncepcji przywołano przykłady wysokiej zabudowy z Rimini i Malmo????
  Przyjęta koncepcja stał się wykładnią do późniejszego planu zagospodarowania przestrzennego Promenady Wschodniej przyjętego w 2011r. Plan opracowano na podstawie wytycznych określonych w uchwale Nr XXXI/296/08 z dnia 6 listopada 2008r.
  Koncepcja rewitalizacji i uchwała zostały przyjęte przez Radę Miejską jednogłośnie „15 za”. Radnymi byli wówczas m.in. obecny Burmistrz i jego zastępczyni.

 33. Jest mały problem. Burmistrz jest przeciwny. Ale zjajili to ludzie z Międzyzdroji i stara władza. Każdy wie ile trwają plany na takie budowy. Więc by było dobrze jak by miejscowi co tak chętnie na to głosowali by zaczęli robić małe strajki , demonstracje i wspierali trochę bardziej według mnie dobrego burmistrza. Mam od 30 lat w Między mieszkanie i spędzam tu urlop. Ale powoli się zastanawiam opuścić te strony bo się robi za ostre zmiany i nic to nie ma z wypoczynkiem. Mam nadzieje że ktoś to jeszcze zatrzyma.

  • Obserwator

   Burmistrz był radnym wczesniej i podnosił rekę w górę . Teraz jest nagle przeciw. Śmieszne.

   • Jak tak jest , Jak Pan pisze to jest to przykre i burmistrz powinien to wyjaśnić. Już samemu ta budowa przez kilka lat załamie wszystko. Szkoda. Uważam że czas na budy i stare smażalnie się skończył. Ale na takie budynki w tym miejscu nikt nie czeka. To nie Miami albo jakieś inne miasto które ma plaże na 100m szerokości i przynajmniej pół miliona ludzi.

 34. Dziesięć lat temu nie było jeszcze tyle betonu w Międzyzdrojach jak w chwili obecnej, więc mądrzy inaczej głosowali za tą budową bo myśleli że z Międzyzdrojów zrobią Las Vegas. Niestety M-je są już zabetonowane i nie potrzeba tutaj kolejnego apartamentowca. Mam pytanie co będzie z wodą pitną, na jak długo wystarczy? Ile osób zmieści się na plaży? nie leżąc i opalając się tylko spacerując? Ilu ludzi pomieści promenada latem? Ludzie przestaną odwiedzać M-je latem bo to będzie tragedia, z wodą, z parkingami, ściekami, plażą itd. Smutne ale to już nie jest moje miasto.

 35. Czy było referendum, że burmistrz mówi, że „większość mieszkańców była za projektem” w latach 2010?

 36. Jeśli burmistrz jest przeciwny,to powinien działać i ponownie porozmawiać z innymi prawnikami,może lepszymi..Myśleć też równolegle o ewentualnym odszkodowaniu w ostateczności i zbiórce pieniędzy na ten cel.
  To jest być albo nie być Miedzyzdrojów i to nie żarty!

 37. Do anonima. Naprawdę nie umiesz wyszukać MPZP ? Przecież w każdej gminie jest dostępny.
  Burmistrz tu jest nic nie winien. Patrzcie na poprzedników.

 38. a gdzie Przewodniczący Rady Miasta ????? Co on zrobił w tej sprawie? o ile mi wiadomo to też podnosił rękę w tej sprawie???? a teraz tylko chodzi po mieście i obgaduje burmistrza i panią burmistrz. wstydź się Pan. wstydź

  • mieszkaniec Kolejowej

   a to żadna nowość. potwierdzam. można powiedzieć, że robi we własne gniazdo

  • Pan przewodniczący jest znany z tego, co opisane powyżej. I też mnie doszły słuchy, że nie podoba mu się w obecnej Radzie Miasta. Przewodniczący RM powinien mieć charyzmę. A skowronki śpiewają, że szeregowi pracownicy UM tez go mają serdecznie…

 39. A poprzednia władza jest bezkarna? „Cień na plaży”!?! Przecież to ewidentny powód, aby podważyć tę niszczycielską dla urokliwego (jeszcze) miasteczka inwestycję.

 40. Wyobraźmy sobie, że jakiś projekt, czy opracowanie studialne, powstało ca 10 lat wstecz i do tej chwili nie zostało zrealizowane, czyli jednym słowem nie było potrzeby realizacji tego projektu. Nagle sprawa staje się aktualna, ktoś zobaczył, że na tym sporo zarobi. Jestem za prokuratorskim zbadaniem tej sprawy, zaczynając od ustalenia listy osób, które mogły coś z tej sprawy mieć. Obecny Burmistrz jest w tej sprawie niezwykle delikatny, jednak to za mało, żeby o cokolwiek go podejrzewać. Jeśli uda mu się wybronić Międzyzdroje prze takimi budowlami, to będzie mu się należał medal…

 41. Skoro tak to niech Pan Burmistrz poda te dokumenty do publicznej wiadomości i tyle w temacie.

 42. cala sytuacja wygląda jak podłożona świna obecnemu burmistrzowi. a tak naprawde wszystkie drogi prowadzą do……. wisły