Burmistrz Międzyzdrojów spotkał się z Mieszkańcami w MDK

Wszystkich Mieszkańców Gminy Międzyzdroje serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami międzyzdrojskiego samorządu o godz.17.00 w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Na spotkaniu obecni będą burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, wiceburmistrz Beata Kiryluk, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, sekretarz Gminy Adam Szczodry.

Poruszone zostaną m.in.: następujące tematy:

– Sytuacja finansowa Gminy Międzyzdroje.
– Zmiany w spółkach.
– Informacja dotycząca działań związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków.
– Postępowanie związane z podjętymi pracami nad planami zagospodarowania przestrzennego gminy.
– Działania M.T.B.S. dla planowanych inwestycji mieszkaniowych.
– Wydarzenia kulturalne i sportowe na majówkę i sezon letni 2019.
– Zapytania i wnioski mieszkańców.

Przepraszamy za chwilowe problemy techniczne podczas startu- docelowy kanał odmówił przekazu transmisji przez serwis YouTube.

47 komentarzy “Burmistrz Międzyzdrojów spotkał się z Mieszkańcami w MDK”
 1. Burmistrz spotkał się z mieszkańcami w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mieszkańcy niewiele mieli, bo nie mogli powiedzieć. Spotkanie zorganizowane przez Niezależnych Radnych było o niebo lepsze

 2. Jak zwykle u nas. Na spotkaniu głównie pracownicy urzędu, spółek i jednostek podlegających pod urząd. A mieszkańców garstka. A na portalu tłumy.

 3. Nie mam żalu ze się buduje tylko do tego że to było jedyne dojście na klif do wody

 4. Mnie zastanawia taki drobiazg. Dlaczego szef (Przewodniczący Rady Miasta) organu uchwałodawczego prowadzi spotkanie organu wykonawczego (Burmistrza) z mieszkańcami i jest niemal jego moderatorem. Pamiętam spotkania Dorosza z mieszkańcami ale wtedy prowadził je zgodnie z funkcją sekretarz miasta Pan Henryk. Czyżby jakaś podległość organu uchwałodawczego od wykonawczego. Interesująca sytuacja.

  • Stoły nie tak ustawione, bliżej mieszkańców?????
   Spotkanie w MDK było znacznie wcześniej-przygotowania????
   Sekretarz przebywający po ok1,5 h, coś ważniejszego?????
   A przecież na ogłoszeniu było napisane spotkanie z kim …
   Pytania mieszkańców i-brak było na ogłoszeniu zastrzeżenia – tylko do punktów z programu???

   ————————————–

   Komentarz zatwierdzony z 2h opóźnieniem, był w poczcie spam. Przepraszamy za czas oczekiwania.

 5. Prezes połączonych spółek będzie zarabiał mniej niż zarabia obecnie wiem to na pewno bo to chodzi o moje wynagrodzenie. Miało być to jasno powiedziane na spotkaniu ale umknęło w natłoku spraw . Na sesji podczas której będzie poruszany temat połączenia spółek jasno to zostanie zadeklarowane. Pozdrawiam Mateusz Flotynski

  • Panie Mateszu Flotyński jeśli Pan jest taki transparentny to niech Pan poda ile w Radzie Nadzorczej spółki Promenada zarania np Pan Jasiukiewicz – myślę, że to nie jest tajemnica.

   Pozdrawiam

  • Panie M.F.Na szczęście nie wszystkich interesują czyjeś pieniądze i to kto co ma w portfelu.Co do jawnosci wynagradzania piastujących funkcje publiczne ,to są dostępne odpowiednie narzędzia do weryfikacji wzgledem zainteresowania czy zainteresowanych.

  • Panie Mateuszu była kontrola CBŚ w U.M i spółce Miedzyzdrojski Rynek której był Pan prezesem ale o wynikach nikt nie poinformował podatników milczał Burmistrz i Pan też może coś na ten temat żeby w natłoku spraw nie umknęło.

   • Panie Anonimie nigdy nie byłem nawet jeden dzień Prezesem zarządu ani członkiem zarządu Spółki Międzyzdrojski Rynek. Wiec niech Pan to sprawdzi i odwoła swoją wypowiedź. Prezesem jednoosobowego zarządu społki był Pan Błaszkiewicz. W przyszłości proszę sprawdzić czy to co Pan pisze jest prawdziwe.

   • Jeżeli nie był Pan Prezesem ani członkiem zarządu a nastąpiła pomyłka to przepraszam nie było pytania.

   • Pan Mateusz Flotyński nie był Prezesem spółki Międzyzdrojski Rynek i na temat tej spółki nie odpowiedział i słusznie bo nie jego problem.

    Natomiast Pan Mateusz Flotyński jest aktualnie Prezesem Spółki Promenada, w której Radzie Nadzorczej zasiada Pan Aleksander Jasiukiewicz – doradca podatkowy oraz większościowy udziałowiec Spółki Doradztwa Podatkowego Pronet sp. z o.o., która to spółka funkcjonuje na rynku od 1988 r.

    Ten fakt powoduje, że ten człowiek, jako wytrwny bussinesman zdaje sobie sprawę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że brakujące 30 baniek na budowę oczyszczalni będzie MUSIAŁ sfinansować prywatny kapitał i na pewno ten Pan to tego się przygotowuje – co mi nie przeszkadza.

    Natomiast zwracam uwagę, że Pan Burmistrz Bobek nie ma ŻADNEGO doświadczenie bussinesowego i istnieje realna obawa, że podpisana ewentualna umowa z przedstawicielami kapitału związanego z Panem Jasiukiewiczem będzie tak podpisana, że w efekcie mieszkańcy Gminy Międzyzdroje będdą płacić za ścieki i wodę tyle ile płacą ludzie z dorzecza Parsęty.

    Burmistrz bezwzględnie powinien od zaraz przygotowywać się merytorycznie do zaangażowania kapitału prywatnego do sfinansowania brakujących 30 baniek, albowiem tańszego wykonawcy nie znajdzie z uwagi na fakt, że rosną i będą rosły płace (co mnie jak związkowca cieszy) a co za tym idzie koszty ponoszone przez firmy realizujące inwestycje również roną i będą rosły.

    A zatem Panie Burmistrzu uprzejmie proszę o oswojenie się z koniecznością skorzystania z kapitału prywatnego i zachowanie szczególnej ostrożności jeśli chodzi o wykorzystanie kapitału prywatnego związanego z Panem Aleksandrem Jasiukiewiczem.

    Pozdrawiam

   • Przypomina sobie wypowiedź prezesa Spółki NC .
    „Pensja do góry bo najmniej zarabiam jako prezes obecnych spółek „”.
    Więc co będzie za „rok” Bo ” dwie „spolki prowadze….
    PANIE MATEUSZU JAK TO BYŁO A JAK BEDZIE DA SIE PRACOWAĆ ZA MNIEJSZĄ PENSJE????

 6. Oszczędność przez 10 lat wynagrodzenia kierownika….. Mln
  Gdzie Pan był przez okres trzech kadencji????
  Jakie to oszczędności z 20 lat rządzenia jako organ uchwalodawczy 10 wstecz i 10 od listopada 2019? To inna matematyka? To dopiero kwoty w firmie dywidendy.
  Był Pan przewodniczącym jednej z najważniejszych komisji.
  Brak jest zgody nas mieszkancow na sprzedaż naszych gruntów nawet poprzez aport oddany spółce i sprzedaży komercyjnej w 100%.

 7. Trzymam burmistrza za słowo ze nie sprzeda terenu na promenadzie między ul cicha A spokojna

 8. Młody ale jaki prężny ,brawo.

  • Duża ryba małe akwarium,więc bez podniety i tylko powodzenia oraz zdrowia życzyć.

 9. Termin spotkania zbiegł się z drogą krzyżową na Kawczą Górę.
  Prośba do Pana burmistrza,co by przy planowaniu spotkań z mieszkańcami
  brał pod uwagę cykliczne wydarzenia w naszym mieście.

 10. Podobają mi się oszczędności w spółkach.
  Brak jedynie informacji ile będzie zarabiał prezes połączonej spółki i ile zaoszczędzimy na wymianie kierownika ZOŚ.

  • Spotkanie sztywne. Ogramiczony zakres pytań do tematów spotkania. Większość pracowników UM, podległych społek radnych. Słaba frekwencja mieszkańców.

  • To ile będzie zarabiał prezes połączonej społki jest najmniej istotne.

   Najważniejszym problemem jest jak będzie sfinansowana brakująca kwota ok 30 baniek na budowę oczyszczalni, jeśli optymistyczne założenia prezesa ZWiK nie sprawdzą się.

   Burmistrz na to pytanie nie odpowiedział.

   Pozdrawiam

 11. Super spotkanie .

 12. Bardzo podoba mi się ta karta mieszkańca .

 13. Panie burmistrzu kiedy szkoly będą otwarte?

 14. najlepsza to blondyna figurantka

 15. za duzo basu w dzwieku bo dudni przekaz

  • Tomasz Krawczyk

   https://www.youtube.com/user/TVNMM , proszę subskrybować kanał, gdyż wg. nowych przepisów od dzisiaj musimy mieć 1000 subskrypcji z kanału docelowego do mobilnych transmisji na żywo. Aktualny przekaz transmitowany jest awaryjnie z zastępczej aplikacji oraz z pod kanału i to jest powodem… (czasu na nowy pomysł nie było zbyt wiele, gdyż wyszło to w trakcie). Za każdą subskrypcję dziękujemy i mamy nadzieję, że w kilka dni uda się uzbierać 1000 subskrypcji (brakuje 100).

 16. To już druga na wniosek a skarga na wybory sołtysów nadal nie rozpatrzona przez Radę Miasta co za bałagan tam zagościł czy ktoś nad tym jeszcze panuje?.

  • 2 sesje nadzwyczajne i cisza, a że mieszkańcy?
   Tak jak na spotkaniu tylko pytania z omawianych punktów nic dodać nic ująć.

 17. A dlaczego nie było sesji nadzwyczajnej???.
  Ciekawe tematy były

  —————————–

  Faktycznie na wniosek była- teraz sprawdzałem na BIP. Widocznie wyskoczyła Im natychmiast i nikt nas nie poinformował. Osobiście przeglądam system Rady co trzy dni, ale nawet by mi do głowy nie przyszło, że może być w piątek.

  • Były ważne tematy dlatego nie było.

  • Według programu była Boczna w Lubiniu, którą wpisał burmistrz, bo tak wybrał, choć np. Żwirowa mogłaby uzyskac wyższa noty w rankingu przyznawanych punktów???
   Tak apropos, czy tam się buduje? Czy już wybudowano?
   A i coś o dokumentacji dla Wikliny jakiś dziennik?

 18. czemu dzisiejsza sesja nie była transmitowana

 19. A kiedy bo nie widzę daty?

  ————————————

  Dzisiaj, to jest zapowiedź transmisji na żywo (przypomnienie kolejnej informacji).