Budowa Oceanarium z zapleczem socjalno-gastronomicznym oraz niezbędną infrastrukturą i zjazdem

Nasza firma istnieje na rynku od 1999 roku, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, pasje i entuzjazm udało się nam dotychczas stworzyć wystawy edukacyjne unikalne w skali kraju pod względem ilości i różnorodności prezentowanych gatunków ryb.

Firma organizawała wystawy w wielu miastach Polski m.in:

– Muzeum Przyrodnicze w Krakowie
– Ogród Botaniczny w Powsinie w Warszawie
– C.H. Blue City w Warszawie
– Muzeum Narodowe w Szczecinie
– C.H. Plaza w Kielcach
– Całoroczne wystawy w Kołobrzegu i Świnoujściu

Dotychczasowe doświadczenie zaowocowało budową prawdziwego Oceanarium, będącego generatorem ruchu turystycznego. Inwestycja zlokalizowana jest w Międzyzdrojach przy ul. Zdrojowej na działce 214, obręb 20, budynek ma dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Nad jego projektem pracowali znani architekci z Krakowa m.in. Prof. Marek Błażucki. Wizualnie będzie on nawiązywał do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku uważanego za perełkę architektury.

Oceanarium przyczyni się do powstania unikalnego w skali regionu i kraju obiektu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń możliwe będzie zobaczenie z bliska różnych gatunków m.in. rekinów, płaszczek, meduz czy ośmiornic. Atrakcją będzie przejście przez 16 metrowy półtunel, a okazy są sprowadzane z najdalszych zakątków świata. Zbiorniki są wykonywane przez firmę Oceanus, lidera w tej branżyna rynku Europejskim od 1993 roku. Ich realizacje można podziwiać m.in w:

– Zoo w Zurichu
– Zoo Warszawa- REKINARIUM
– Zoo Rostock
– Zoo Niregyhaza- Węgry
– Szwajcaria
– Hagenbeck Hamburg
– Lauf an der Pegnitz- Niemcy
– Aquarium Karlovac Chorwacja

Wykorzystane zostają najwyższej jakości płyty akrylowe ściągane na zamówienie ze Szwajcarii i najnowocześniejsza technologia filtracji, napowietrzania i oświetlenia zbiorników mająca po kilkadziesiąt tysięcy litrów wody morskiej jak i słodkowodnej. Obiekt skierowany będzie nie tylko do turystów, placówka będzie miała charakter edukacyjny. Na trzecim poziomie zostaje utworzone jedyne w Kraju Centrum Edukacyjne wspierające Międzynarodowy projekt ochrony rekinów „SHARK PROJECT”, którego ambasadorem jest Andy Kobb z Południowej Afryki. Znajdzie się tam wystawa modeli rekinów w skali 1:1 włącznie z największym rekinem świata tj. Rekinem Wielorybim. Oprawą dydaktyczną zajmuje się Pan Waldemar Osmałek- ambasador „Shark project” w Polsce. Jako jedyny polak brał on udział w wyprawie naukowej na Wyspę Kokosową gdzie realizował materiał filmowy dla francuskiej telewizji. W trakcie organizowanych co roku sympozjów będzie on dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszymi gośćmi. Mamy nadzieje że takie spotkania wpiszą się w coroczny kalendarz imprez kulturalnych naszego Miasta Ekspozycja będzie uświadamiała dlaczego powinniśmy chronić rekiny i jak waż rolę pełnią one dla Ekologi. Na jego zaproszenie w dniu otwarcia Oceanarium pojawi się Doktor Uniwersytetu w Zurichu i jedyny na świecie zawodowy specjalista w zakresie interakcji między rekinami i ludźmi – Erich Ritter.

Pragniemy aby Międzyzdroje dostrzegły atrakcyjność tego projektu i zaangażowanie Naszej firmy w rozwój tego miasta. Chcemy wspierać placówki takie jak szkoły, przedszkola znajdujące się w gminie poprzez stworzenie oferty skierowanej wyłącznie do nich. Nad projektem pracują m.in. Profesor Wiesław Krzemiński z PAN oraz Doktor Dominika Jurasz przygotowująca program edukacyjny dla szkół, chcemy aby objęło nas patronatem Kuratorium Oświaty.

Dołożymy wszelkich starań, aby otwarcie Oceanarium stało się wydarzeniem na skale kraju i było szeroko nagłaśniane w mediach. Dzięki nam telewizji TVN udało się pierwszy raz w Polsce zarejestrować narodziny rekina w Oceanarium w Warszawie. Mamy nadzieje, że nowy obiekt nie raz dostarczy niesamowitych materiałów dla mediów i gazet a tym samym miasto będzie mogło być dumne iż posiada taki obiekt. Wstępny termin otwarcia Oceanarium zaplanowaliśmy na 27 kwietnia 2019 r, byłoby nam niezmiernie miło gdyby Urząd Miasta towarzyszył nam wspierając projekt w tym niesamowitym wydarzeniu.

Z POWAŻANIEM
Jagoda i Marek Stępień

42 komentarze “Budowa Oceanarium z zapleczem socjalno-gastronomicznym oraz niezbędną infrastrukturą i zjazdem”
 1. Zastanawia mnie , co powstanie w pomieszczeniach po dotychczasowym Oceanarium , bo podziemna część idealna na prysznice , wc .

 2. To Ci co mrożą zwierzęta a później w kszaki wyrzucają jak coś zdechnie

 3. To „poklosie” decyzji bylego burmistrza Miedzyzdrojow Pana Leszka Dorosza
  zwanego „zlotoustnym betonowcem” i owczesnej Rady Miejskie j z 2013 – 2014 roku..

  Oferta krakowiaka zostala przyjeta na Sesji Miasta jako podstawowa modernizacja
  kortow tenisowych .
  Obawiam sie , ze byla to przyslowiowa ……….. ” taktyczna zmylka”
  , ktora zabrala ……… NAM MIEDZYZDROJANOM ……KOLEJNA PORCJE otoczenia
  Zielonej Promenady Miedzyzdrojskiej .
  Oceanarium w Miedzyzdrojach jest potrzebne … ale nie w tym rekreacyjno-tenisowym miejscu .
  Zlotoustny czuwa !!!!!.

 4. Super pomysł,na pewno odwiedzimy.

 5. a dzierżawę w tym miejscu mają można powiedzieć że za grosze

 6. Wszystko dla wczasowiczów a co z MIESZKAŃCAMI!!? ? Z tego co widać to my tu jesteśmy żeby tylko iść do pracy i po pracy szybko chować się do swoich mieszkań ( jeżeli ktoś swoje ma)żeby nas nie było widać.Po co nas biedaków mają oglądać wczasowicze?????

 7. Rubcie wszystko żeby urozmaicić wczasowiczom czas

 8. … teraz już wiem , gdzie wykorzystam obiecywany bon seniora – na darmowy wstęp do oceanarium …a co do tego zaplecza socjalno – gastronomicznego to nie narzekajcie , świeża rybka z pobliskiego akwarium prosto na patelnię to dobra rzecz 😉

 9. Pojawia się pytanie, czy owo „zaplecze socjalno-gastronomiczne”, oczywiście odpowiednio rozbudowane, nie stanowi przypadkiem najistotniejszej części tej inwestycji?

 10. Proszę mi odpowiedzieć na nurtujące pytanie.Cóż to będzie w okresach tzw. stagnacji turystycznej-Październik-kwiecień.Pewnie tylko weekendy….Nie lepiej było by zbudować za te pieniądze basen i calutki, okrągły rok mieć duży ruch…?Duży w sensie grupy z dzieciaków z okolic, Wolin, Dziwnów i nawet dalej.Każdego dnia coś by się działo a tak znowu tylko sezonówka….

  • To było budowane za prywatne pieniądze a nie publiczne pieniądze.
     Musisz zadać to pytanie inwestorowi. Właśnie zdecydował się na oceanarium, a nie na basen.

 11. W tytule artykułu jest o zapleczu socjalno gastronomicznym. W treści nic nie ma na ten temat. Zaplecze socjalne rozumiem być musi. Pracownik musi takie mieć. Natomiast to zaplecze gastronomiczne to rozumiem że będzie to miejsce gdzie przygotowywana będzie karma dla eksponowanych ryb i jakiś kantorek gdzie pracownicy będą mogli zrobić sobie kawę i zjeść posiłek. Dlatego nic o takim zapleczu nie wspomniano. Gdyby miała być tam restauracja to na pewno by o tym wspomnieli

 12. Babcia przepisze mieszkanie pod warunkiem że mieszka w jakimś budynku w dobrym stanie technicznym a w Międzyzdrojach takich jest mało oj mało ???? Chyba że załatwimy kartony po TV ?albo po lodówkach ?

 13. a będą gupiki? jak nie będzie gupików to nie idę…

  PS przy tak małych zbiornikach nie lepiej wyspecjalizować się w pokazaniu fauny i flory Bałtyku?
  PS2 jaki sens ma edukacja odnośnie ochrony rekinów… w Polsce?
  PS3 „Polak” pisze się z dużej litery
  PS4 Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku nie jest „perełką”. Nowoczesne badziewie
  PS5 Powracając do meritum… czy będą gupiki?

  • Tym komentarzem tylko pokazujesz jak bardzo jestes ograniczony…

   • 1) Przejdź się po Międzyzdrojach. Pełno restauracji w j. obcych. To samo ze sklepami. Idziesz do centrum promenady i masz Gabinet Figur Woskowych gdzie jest „masówka” w oderwaniu o jakiejkolwiek historii, kultury i miejsca w którym ten podmiot się znajduje. Nie wspomnę już o pensjonatach… Inaczej mówiąc… tworzone są rzeczy na siłę bardziej amerykańskie od Ameryki. Bardziej włoskie od Włoch. Jakaś masakra. Bez treści i tożsamości.
    Jak dla mnie ta inwestycja wpisuje się w ten kiczowaty trend. W czym jest problem żeby dostosowali inwestycję do miejsca. Po co rekiny etc? Aaa bo lepiej się sprzedają? Elektryzują klientelę?

    2) Co do architektonicznej perełki… Nie wiem na jakim etapie obecnie architekci i inżynierowie dostają jakiegoś „skrzywienia” co do tego co jest zwyczajnie… ładne! Niemniej jednak coś jest nie tak. Dlatego w tej branży na topie jest „BETON” etc i Ci ludzie są całkowicie przekonani, że tak jest. Niestety brutalna rzeczywistość jest zupełnie inna.

   • zamiast sie cieszyć ze ktos cos robi i nie prosi nikogo o pomoc to narzekanie ze zle, skoro masz pomysł na cos lepszego to czemu tego nie robisz? Skoro robią oceanarium a nie basen to znaczy ze im sie podoba oceanarium i maja taka ochotę, ruch po sezonie? Skoro jest jasno powiedziane ze czynne cały rok to raczej liczą sie z tym ze musza zrobic cos zeby tego klienta przyciągnąć, wszyscy tylko narzekają… masz lepszy pomysł to go zrealizuj a nie chcesz rządzić cudzym portfelem

   • Teren jest miejski i nie zostanie oddany prywatnym w takim miejscu a juz na dzień dobry sie rządzą jak na swoim sądząc po komentach. Ja tam na małopolskie sie nie wpycham jak do siebie bo po co, tutaj mam znajomych.

   • Rafał ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyś wydzierżawił plac, postawił za swoje to co Ci się podoba i po kłopocie.
    Za cudze to i ja potafię doradzić.

   • Czyli korty tenisowe??? Albo o teren gdzie miało być fokarium, albo po krzywym domku, bo to chyba jeszcze tereny miejskie. Chyba, że są już zajęte???

  • A korty tenisowe też zostaną zagospodarowane?

 14. Agnieszka w-wa

  Bardzo fajna inwestycja. W końcu coś kreatywnego a nie kolejnyla wystaw figur woskowych lub klocków Lego. Wystawa dla dorosłych i dla dzieci. Odwiedzę nie tylko prywatnie ale również z kamerą tv. Takie przedsięwzięcia należy wspierać. Do zobaczenia na otwarciu!

  • Jezeli oceanarium jest kreatywne haha, przez tyle lat była na piekielkiem i nigdy tam nie bylem ani nikt z moich znajomych, wiec wwa nie podniecaj sie bo wstyd robisz 😀

 15. Wygląda imponująco , nie moge się doczekać, żeby zobaczyć wszystko na wlasne oczy ❤️ Myslę, że będzie to wspaniale doświadczenie zarówno dla dzieci jak i doroslych !

 16. A MIESZKANIA DLA MŁODYCH? Większość mieszka albo w Szczecinie albo gdzeiś dalej.. ale najważniejsi turyści… pfff

  • Jak mieszkają w Szczecinie albo gdzieś dalej to po im mieszkania w Międzyzdrojach?

 17. Proponowałbym zamiast takich turystycznych zabawek inwestycje w mieszkania dla młodych!! bo młodzi ludzie osiedlą się tu dopiero jak im babcia mieszkanie przepisze!!! TRAGEDIA Z CENAMI TRAGEDIA Z PRACA!! TRAGEDIA Z PŁACĄ!! Kto ma tu mieszkac jak wszędzie same budowy apartamentów i hoteli, wszędzie tania siła robocza z RUMUNII UKRAINY!! GRATULACJE MIEDZYZDROJE DLA KAZDEGO TYLKO NIE DLA MIESZKANCOW!

  • Hahah ale to prywatny inwestor ma inwestować w mieszkania dla mieszkańców? Przecież miasto nie dokłada złotówki do tego…

 18. Do zobaczenia 27 kwietnia ???

 19. Waldemar 111

  Już nie mogę się doczekać! Moje marzenie o zobaczeniu wielu egozotycznych stworzeń, między innymymi rekinów i arapaim będzie możliwe na żywo, a nie tylko na ekranie telewizora. To wszystko będzie możliwe na wyciągnięcie ręki i to w jednym miejscu. ??

 20. Opis brzmi naprawdę bardzo kusząco. Szczerze mówiąc czekam z niecierpliwością na otwarcie tego obiektu. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Bardzo podoba mi się również projekt na temat ochrony rekinów ???

 21. Jestem bardzo ciekawa tego Oceanarium już niemozemy się doczekać z rodzinka;)

 22. Obowiązkowy punkt na trasie tegorocznych wakacji?