Biwak z OSP Lubin

Druhowie z OSP Lubin otrzymali dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik – Program Marszałkowski. Projekt „Biwak z OSP Lubin” uzyskał 87 na 100 możliwych punktów oraz 3000 zł wsparcia finansowego.

Najmłodsi mieszkańcy sołectwa coraz mniej czasu spędzają na świeżym powietrzu, a już nocowanie w namiocie w lesie jest dla nich całkiem obce. Z inicjatywy mieszkańców sołectwa zorganizowane zostaną dwudniowe wyprawy do lasu wraz z noclegiem. Dorośli opiekunowie będą przewodnikami dzieci po szlakach leśnych, pomogą w wybraniu miejsca na obozowisko oraz w rozbiciu biwaku i pełnieniu nocnych wart. Biwaki będą realizowane na wyspie Wolin i w jej okolicy. Odbiorcami będą mieszkańcy sołectwa – dzieci. W ramach dofinansowania zostaną zakupione namioty, karimaty, latarki i naczynia biwakowe.

Równocześnie pragniemy Państwu przypomnieć o możliwości oddania głosu na inicjatywę OSP Lubin pn. URATUJ MNIE. Głosować można tylko raz, dlatego każdy głos się liczy !

1) wejdź na https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj

2) wybierz powiat kamieński

3) oddaj głos na zadanie powiatowe Uratuj mnie OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W LUBINIE

Sekretarz OSP Lubin
Mariusz Samołyk
mariusz.samolyk@gmail.com