Bezprecedensowa akcja ratunkowa na morzu! Ewakuacja pasażerów statku Viking

Dzisiaj w Międzyzdrojach doszło do bezprecedensowego zdarzenia. Na mieliźnie, tuż przy plaży, osiadł statek wycieczkowy Viking, który z reguły pływa z międzyzdrojskiego molo.

Ze względów bezpieczeństwa ze statku ewakuowano pasażerów statku. Od samego początku akcję ewakuacyjną prowadzili międzyzdrojscy ratownicy, którzy ewakuowali ludzi za pomocą łodzi IRB. Do akcji dołączyli ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
Łącznie ewakuowano 64 osoby. Na szczęście obyło się bez ofiar. Obecnie Statek Viking oczekuje na holownik

Jeszcze za wcześnie pisać o przyczynach dzisiejszego wydarzenia.

Galeria nr 1

Galeria nr 2

Galeria nr 3

video: miedzyzdroje.tv
16 komentarzy “Bezprecedensowa akcja ratunkowa na morzu! Ewakuacja pasażerów statku Viking”
 1. Oj tam oj tam, w Italii nowiutki wycieczkowiec za 2 miliardy został posadzony na skale. Biały mundur kapitański odbiera zdrowy rozsądek.

 2. cie nie mogę

  Na pewno wysiadły hamulce…

 3. Super no i rewelacyjne odstępy na plaży oby tak dalej…

 4. Normalna rzecz a tu jakby nie wiadomo co się stało. zenada

 5. Ludzie nie róbcie afery wpłynął na mielizne to się zdarza

  • Racja, co innego gdyby wpłynął np pod molo i do tego trafił w podporę… Statek Wikingów ma do tego sporo okazji, bo kończąc rejs, zwykle płynie wprost w molo (gdzieś w jego 200 metr) i nagle raptownie skręca, potem płynie dalej równolegle do mola… Jeśli kiedyś ten manewr zakończy się niepowodzeniem, to nie będzie to żenada ani afera tylko zwykła tragedia…

 6. dla turystów ze statku bez wątpienia dodatkowa, niezapomniana atrakcja 😀

 7. Gdzieś widziałem wypowiedź rzecznika saru, który stwierdził, że ich łodzie pomagały w ewakuacji 🙂 przecież oni dopłynęli jak już ostatni pasażerowie zostali odstawieni na ląd 😀 co oczywiście nie jest ich winą bo mieli po prostu dalej, ale bez jaj 😀

 8. Akcja ratunkowa w wykonaniu ratowników WOPR po raz kolejny pokazuje ich zaangażowanie,perfekcje, profesjonalizm, zorganizowanie i gotowość do niesienia pomocy w każdych warunkach. W miedzyzdrojach można czuć się bezpiecznie i cieszyć wypoczynkiem.pozdrowienia i podziękowania dla was a w szczególności dla Daniela K. (WILSONA)

 9. Brawo za akcje. Widziałam nie raz jak się chłopaki mega starają.. Ale dużo problemów sprawiają im plażę nie strzeżone, ktore są nie strzeżone tylko z nazwy a i tak ratownicy muszą na nich reagować na ludzką glupotę.. za chwilę powstaną nowe budynku co wiąże się z większą ilością turystów więc może o tym miasto pomysli.

 10. Wielkie podziękowania dla panów na łodzi ratowniczej. Szybko i bezpiecznie do brzegu.

 11. brunatny jerzy

  dodam tylko do mojego poprzedniego komentarzu ze to nie sa info wyssane z palca, gdyz bylem ich pracownikiem, na wykladaniu towaru w netto wiecej daja :p

 12. brunatny jerzy

  jezeli armator nie chce inwestowac w konserwacje statku ktory stal rok w porcie i nic nie zostalo zrobione wiec nie ma sie co dziwic, tnie koszy na pensjach itp itd moglbym wymieniac to no sory, 50 zl za 12 h pracy to troche przesada 😉 proste liczenie 1 osoba to 40 zl, osob jest okolo 50-60, 50osob x 40zl = 2000 za godzine, to teraz wezmy te 2 tysiace x 12 godzin bo tyle plywa statek i mamy ile zarabia dziennie armator 🙂

 13. Podobno niestety zawinił kapitan. Miło było popatrzeć jak się chłopaki uwijają. Gdyby mieli 2 takie pontony to na pewno poszłoby szybciej i dziwię się, że nie mają bo kawał plaży tutaj mają i jest co robić.

 14. Wygląda na awarię silnika lub steru. To świetnie, że nikomu nic się nie stało.