Bezpłatne Badania Kolonoskopowe

,,Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz”, wszyscy znamy te słowa J. Kochanowskiego, ale faktów o zagrożeniach dla naszego zdrowia nie zawsze chcemy wysłuchać. Kilka minut zajmie Państwu przeczytanie tego tekstu a dzięki niemu możecie zrobić coś ważnego dla swojego zdrowia lub dla zdrowia swoich najbliższych.

Na słowo ,,rak”, prawie wszyscy reagujemy strachem a jednak rak jelita grubego jest trzecim najczęściej rozpoznawanym nowotworem u mężczyzn i drugim co do częstości u kobiet. Większość raków stanowią gruczolakoraki rozwijające się ze zmian łagodnych, tzw. polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Ani polipy, ani rak we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Dzięki badaniu – kolonoskopii możliwe jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i, o ile to możliwe, ich usunięcie.
Centrum Medyczne SONOMED w Szczecinie, zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Kamieńskiego na profilaktyczne badania kolonoskopowe.

,,Zachęcam Państwa serdecznie do wzięcia udziału w projekcie, a także do poinformowania o nim rodziny, bliskich, sąsiadów. Jeśli zbierze się grupa powyżej 3 osób, Sonomed zapewnia bezpłatny transport do ośrodka” – powiedziała nam Katarzyna Kozłowska – Petriczko, koordynator projektu. W ramach projektu każdy pacjent otrzyma nieodpłatnie lek przeczyszczający przygotowujący do badania kolonoskopowego oraz zostanie przeszkolony w kwestii jego stosowania.
     Projekt obejmuje bezpłatne profilaktyczne badania kolonoskopowe dla pacjentów w wieku od 55 do 64 lat lub w wieku od 25 do 65 lat dla pacjentów pochodzących z rodzin HNPCC lub FAP (z potwierdzonym obciążeniem genetycznym).
Szczegółowe informacje na temat projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach profilaktyki raka jelita grubego znajdą Państwo na dedykowanej stronie www.kolonovita.pl oraz na specjalnej infolinii: 91 484 21 47 ( także rejestracja na badania pod tym numerem telefonu).
W imieniu organizatorów proszę o przekazanie tej informacji jak największej liczbie osób. Warto zadbać o zdrowie swoje i innych.