Będzie winda w budynku UM przy ul. Kolejowej

W środę 8-go września Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek oraz Starosta Kamieński Józef Malec  podpisali umowę na montaż windy w budynku przy ulicy Kolejowej 33, gdzie dzięki skutecznej polityce prospołecznej prowadzonej w Międzyzdrojach od dłuższego już czasu, funkcjonuje między innymi Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Klub Seniora (od 2020 roku swoją statutową działalność w tym budynku prowadzą również Związek Emerytów i Rencistów Oddział Rejonowy w Międzyzdrojach oraz Nadmorski Uniwersytet III Wieku).

Międzyzdroje skorzystały z programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Większość uczestników naszych placówek (razem 235 uczestników) ma ograniczenia w poruszaniu się zarówno ze względu na wiek i stan zdrowia w tym niepełnosprawność ruchową. Tymczasowo budynek wyposażono w tzw. schodołazy, ale przy obecnej liczbie potencjalnych użytkowników windy takie rozwiązanie nie jest właściwe i adekwatne do potrzeb. Dlatego tak ważna jest dla nas podpisana w czwartek umowa – mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Międzyzdroje otrzymały dofinansowanie na realizacje zadania w wysokości 75.632,86 zł od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

3 komentarze “Będzie winda w budynku UM przy ul. Kolejowej”
  1. winda do nieba;)

  2. Mieszkaniec parteru😁

  3. A ja slyszalem ze chodzenie po schodach to samo zdrowie.