Będzie winda w budynku przy ul. Kolejowej

8
1458

udynek przy Kolejowej 33 w Międzyzdrojach zyska nowoczesną windę We wtorek, 15- go marca Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek podpisał umowę na przebudowę budynku przy ul. Kolejowej w części dotyczącej budowy wewnętrznego szybu windowego i montażu windy osobowej. W ramach przetargu wyłoniono wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe ,,Otech” Sp.z o.o. z siedzibą w Gorlicach.

W budynku, gdzie dzięki skutecznej polityce prospołecznej prowadzonej w Międzyzdrojach od dłuższego już czasu, funkcjonuje między innymi Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Klub Seniora (od 2020 roku swoją statutową działalność w tym budynku prowadzą również Związek Emerytów i Rencistów Oddział Rejonowy w Międzyzdrojach oraz Nadmorski Uniwersytet III Wieku).

Międzyzdroje skorzystały z programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Większość uczestników naszych placówek (razem 235 uczestników) ma ograniczenia w poruszaniu się zarówno ze względu na wiek i stan zdrowia w tym niepełnosprawność ruchową. Dlatego tak ważna jest realizacja tego zadania, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością- mówi burmistrz Mateusz Bobek. Kwota realizacji zadania to 355 470.00 zł.

8 KOMENTARZE

  1. Mają przenieść Park Miniatur do Wapnicy koło Mariny, żeby dzierżawy nie płacić.Mają własną działkę mniejsze koszty.Czasy są ciężkie i szukają oszczędności.

  2. kończy się dzierżawa i są nowi chętni … więc będzie przetarg . taka sama historia jak ze smażalnią Ewką… muszą usunąć się z terenu.. przykra sprawa

  3. Słychać na mieście pogłoski że Park Miniatur niedługo będzie się zamykał a dzierżawca usunie się z terenu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.