Będzie winda w budynku przy ul. Kolejowej

udynek przy Kolejowej 33 w Międzyzdrojach zyska nowoczesną windę We wtorek, 15- go marca Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek podpisał umowę na przebudowę budynku przy ul. Kolejowej w części dotyczącej budowy wewnętrznego szybu windowego i montażu windy osobowej. W ramach przetargu wyłoniono wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe ,,Otech” Sp.z o.o. z siedzibą w Gorlicach.

W budynku, gdzie dzięki skutecznej polityce prospołecznej prowadzonej w Międzyzdrojach od dłuższego już czasu, funkcjonuje między innymi Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Klub Seniora (od 2020 roku swoją statutową działalność w tym budynku prowadzą również Związek Emerytów i Rencistów Oddział Rejonowy w Międzyzdrojach oraz Nadmorski Uniwersytet III Wieku).

Międzyzdroje skorzystały z programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Większość uczestników naszych placówek (razem 235 uczestników) ma ograniczenia w poruszaniu się zarówno ze względu na wiek i stan zdrowia w tym niepełnosprawność ruchową. Dlatego tak ważna jest realizacja tego zadania, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością- mówi burmistrz Mateusz Bobek. Kwota realizacji zadania to 355 470.00 zł.

8 komentarzy “Będzie winda w budynku przy ul. Kolejowej”
  1. Jakoś wydaje mi się że powoli znikają wszystkie atrakcje

  2. Szkoda, że nikt tak nie dbał jak była tam szkoła.

  3. Mają przenieść Park Miniatur do Wapnicy koło Mariny, żeby dzierżawy nie płacić.Mają własną działkę mniejsze koszty.Czasy są ciężkie i szukają oszczędności.

  4. Super!

  5. kończy się dzierżawa i są nowi chętni … więc będzie przetarg . taka sama historia jak ze smażalnią Ewką… muszą usunąć się z terenu.. przykra sprawa

  6. Podobno mają tam powstać schroniska dla uchodźców

  7. Słychać na mieście pogłoski że Park Miniatur niedługo będzie się zamykał a dzierżawca usunie się z terenu.