Będzie remont zejścia „A” na plażę

Nowe, techniczne zejście na plażę w Międzyzdrojach – kolejny sukces współpracy z Urzędem Morskim w Szczecinie

Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, po przekazaniu pełnej dokumentacji przez Urząd Gminy w Międzyzdrojach, tuż przed nowym rokiem ogłosił przetarg na budowę zjazdu technicznego na plażę (zejście A). W miniony czwartek przekazano informację z otwarcia ofert. Do przetargu przystąpiły trzy firmy: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „HYDROBUD” z Ustronia Morskiego oraz dwie firmy ze Szczecina: KOWAL Filip Pietrusewicz  i Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe SANUS. 

Międzyzdroje niemal wszystkim kojarzą się z Aleją Gwiazd i z oświetlonym, chętnie odwiedzanym  molo oraz plażą liczą około 6 km długości. Dostać się na nią można w 10 miejscach- jednym z nich będzie już niedługo nowe, zadbane zejście A.

Zejście A będzie nie tylko nowym, zadbanym zejściem na plażę ale i tzw. zjazdem technicznym, co będzie miało korzystny wpływ na działanie służb ratowniczych i porządkowych. Bardzo się cieszę, że nasza współpraca z Urzędem Morskim w Szczecinie, kolejny raz przynosi efekty i wpływa na rozwój inwestycji w naszym mieście – mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Kwota, jaką Urząd Morski w Szczecinie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie budowy zjazdu technicznego na plażę w Międzyzdrojach to 900 000,00 zł.

© miedzyzdroje.tv

W przedmiotowym postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „HYDROBUD” wyceniając koszt robót na 648 165,72 zł brutto. Termin realizacji zadania przewidziano na 15 kwietnia bieżącego roku.

© miedzyzdroje.tv

Burmistrz informuje również, że planowana jest budowa ścieżki spacerowej na wschód od molo. Zgodnie z obowiązującymi planami miejscowymi, pomiędzy molem a wspomnianym zejściem na plażę A, powstanie ciąg pieszy o długości blisko 1 kilometra, uzupełniony ścieżkami rowerowymi.

6 komentarzy “Będzie remont zejścia „A” na plażę”
  1. Po co jak jest kostka,może ten uskok na piach tylko złagodzić.

  2. Żeby tylko nie było tak jak z zejścim „J”

  3. A po jakiego czorta? Bez sensu. Obecne zejście na plaże jest całkiem dobre.
    Lepiej wyremontować drogę przy Alei Gwiazd. No i zrobić nowy deptak na ul. Światowida, obecny to tragedia.
    No i przywrócić sensowny skwer przed wejściem na molo usuwając gnijące, dziurawe budki.

    • i za tego typu inwestycje zapłaci Urząd Morski, czytaj art. ze zrozumieniem a nie herezje wypisujesz

  4. Brawo. Bardzo się cieszę na tą ścieżkę. Dobrze że takich miejsc przybywa. Jeszczetylko trzeba zadbać o wschodnią promenade bo to bryndza jest.