Będzie prawdziwy Jarmark Bożonarodzeniowy ze straganami – aktualizacja

Od 21 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020, po raz pierwszy w Międzyzdrojach, organizowany będzie Świąteczny Jarmark ze straganami.

Od 21 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020, po raz pierwszy w Międzyzdrojach, organizowany będzie Świąteczny Jarmark ze straganami. Świąteczne drewniane konstrukcje ustawione będą na placu przy Oceanarium – naprzeciw budowy nowych pawilonów handlowych. (byłe „budy”)

Każdy stragan zaopatrzony będzie w prąd. Docelowo będzie 10 straganów handlowych, związanych z tematyką bożonarodzeniową. Każdy z dzierżawców będzie musiał zapewnić ciągłość sprzedaży przez okres jarmarku. Wyroby i gastronomia w świątecznej oprawie będą kusić przechodzących turystów i mieszkańców.

Osoby chętne do dzierżawy straganów bożonarodzeniowych proszone są o kontakt z Referatem Promocji Urzędu Miasta w Międzyzdrojach (p. Anetta Czyżak) .

P.S. Dziś w portalu tematyka świąteczna 🙂


Świąteczne jarmarki

Coraz bliżej święta, coraz bliżej nas  i czas pomyśleć o świątecznych prezentach i  zakupie choinki. W tym roku będziemy mieli  podwójną okazję. Jak?  

Od 21 grudnia br. do 06 stycznia 2020r. na promenadzie przy ul. Bohaterów Warszawy (naprzeciw oceanarium)  zorganizujemy jarmark świąteczno – noworoczny. W świątecznie przystrojonych drewnianych domkach, przy nastrojowej muzyce, wystawcy zaproponują ciekawe rękodzieło, grzane wino oraz świąteczne wypieki. Na jarmark świąteczno – noworoczny zapraszamy codziennie w godz. 10:00 – 22:00. 

Choinki i ozdoby świąteczne będzie można również zakupić podczas organizowanego jak co roku jednodniowego „V Międzyzdrojskiego Jarmarku Świątecznego i Festiwalu Choinki”. Jarmark odbędzie się w sobotę 21 grudnia br. w amfiteatrze miejskim w godz. od 12:00 do 16:00. 

Tradycyjnie już na promenadzie przy Międzynarodowy Domu Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami.

Chętnych do indywidualnej prezentacji podczas „V Międzyzdrojskiego Jarmarku Świątecznego i Festiwalu Choinki” prosimy o kontakt z biurem MDK tel. 91 32 82 600. Przedsiębiorców zainteresowanych wynajmem domku na jarmark świąteczno – noworoczny prosimy o kontakt z biurem promocji Urzędu Miejskiego tel. 91 32 80 441 lub 609 519 590. Osoba kontaktowa: Anetta Czyżak. 

Program V Międzyzdrojskiego Jarmarku Świątecznego i Festiwalu Choinki: 

 12:00 uroczyste otwarcie jarmarku  

13:00 przedszkolaki z przedszkola miejskiego „Morskie Skarby” zaśpiewają piosenkę świąteczną 

13:00 – 15:00 dzieci zawieszają  ozdoby świąteczne na  miejską choinkę

14:00 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Międzynarodowy Dom Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej  na wykonanie bombki świątecznej  

16:00 zakończenie jarmarku

12:00 – 16:00 stoiska świąteczne:

 • sprzedaż choinek 
 • sprzedaż ozdób świątecznych i dań wigilijnych
 • rodzinne warsztaty plastyczne ozdób świątecznych 

12:00 – 16:00 niespodzianka z grilla

 • degustacja dań z grilla  

12:00 – 16:00 wspólne ubieranie miejskiej choinki – promenada przy MDK

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

11 komentarzy “Będzie prawdziwy Jarmark Bożonarodzeniowy ze straganami – aktualizacja”
 1. to była jakaś żenada nad żenady

 2. Dziękujemy Za bardzo,, udany” jarmark ale chyba coś poszło nie tak dwie budy z grzańcem po jednej z paprykarzem i orzechami oraz fajerwerkami trzeci styczeń i po wszystkim a karuzela jeszcze wcześniej się zwinęła chociaż większość ludzi przyjechała 30 grudnia budy pootwierane bajzel kompletna PORAŻKA I ŻENADA

 3. Fajnie będzie

 4. 21 grudnia to za późno, od połowy grudnia byłoby lepiej, 3 dni przed świętami to zakupy ozdób, prezenty są juz pokupowane a z kolei kto będzie kupował świąteczne artykuły po nowym roku?

 5. Jak nie będzie karuzeli to czy będą jakieś inne darmowe atrakcje dla dzieci jak w innych miastach ?

 6. Cudownie jarmarki są super!

 7. Świetny pomysł?. Nie będzie trzeba z dziećmi do Świnoujścia jechać aby miło spędzić wieczorny czas.

 8. Bardzo popieram pomysł otwarcia takiego jarmarku. Największy i najbardziej znany jarmark w Niemczech urządzany jest corocznie w Norymberdze, europejskiej stolicy piernika. Taki jarmark to radość dla dzieci i dorosłych. Pachną intensywnie pierniki i migdały palone w cukrze. Dorośli szybko wyczuwają zapach gorącego, korzennego grzańca… Na nitkach wiszą olbrzymie, kolorowe pierniki figuralne, a na stoiskach mienią się ozdoby choinkowe. Może w Międzyzdrojach wytworzy się tradycja bożonarodzeniowych jarmarków, na których pełno będzie gości nie tylko z naszego kraju. Zyczę powodzenia!

 9. Może karuzela? dzieciaki miały by frajdę !

 10. Tego brakuje !fajnie!