Będzie monitoring miejski

Monitoring i Hotspot w Międzyzdrojach

Od lat 90. XX wieku monitoring rozwija się dynamicznie w wielu polskich miastach. Obserwacji kamer poddane są nie tylko sklepy, restauracje czy prywatne posesje, ale przede wszystkim ulice, skwery i parki.  Kamery monitoringu wykorzystywane są do wielu różnych celów: od zapobiegania przestępczości, ścigania sprawców przestępstw do zapewniania bezpieczeństwa osobistego czy ochrony mienia i dbania o porządek.  Jednak w publicznej debacie o monitoringu celowość jego wykorzystania sprowadzana jest do jednego argumentu: bezpieczeństwa.  Z tego względu do miast monitorowanych należeć będą Międzyzdroje, walczące od lat z tzw. ,,kubkarzami’’. Realizacja przygotowywanego projektu instalacji monitoringu- w pierwszej kolejności – ma objąć obszar od skrzyżowania ulic Zdrojowej i Bohaterów Warszawy poprzez Promenadę, plac przy Hotelu Amber Baltic i kładkę miejską do Parku Chopina oraz Parku Zdrojowego. 

W kolejnych etapach projekt zakłada instalacje monitoringu w pozostałych częściach miasta. 

W projekcie uwzględniono również wprowadzenie otwartego punktu dostępu, umożliwiającego mieszkańcom oraz turystom bezpłatne korzystanie z Internetu (tzw. hotspot).

Koniec realizacji inwestycji przewidywany jest na czerwiec 2021 roku.

10 komentarzy “Będzie monitoring miejski”
 1. kulkarze ci sami i naganiaczka tez

 2. Nie,kulkarze,tylko kubkarze,

 3. Żeby zlikwidować „specjalistów od kulki” to nie potrzeba kamery. To od lat ci sami eksperci. Ci co regularnie są w Między, to ich znają. To naczelne szefostwo od tej spółki to miłośnicy kulturystyki i jeden z nich fryzury irokieza. Oprócz kulki obsługują to stanowisko kukurydzy obok Tolka z kwiatów. Odpoczywają chętnie latem przy barze na plaży miedzy molo i hotel amber. Mam nadzieje że płacą za swojà firmę kulkową podatek ??. Kamery to dobra sprawa. Ale powinno się też tych co się złapie też ukarać. A na to potrzebna jest policyjna odwaga a nie patrzenie w inny kierunek jak się coś dzieje ?.

 4. czas najwyższy,banda rozwydrzonych debili wraca z dyskoteki nachlana,naćpana i tłuką wszystko co im podleci pod łapy,szkody spowodowane przez tych debili przekracza wszelką kwotę zainwestowania monitoringu,rzeczywiście ktoś napisał że nie promenada bo tam i tak jest dużo kamer a centrum miasta i droga w kierunku dworca i w stronę Wisełki

 5. Jedna kamera powinna się znaleźć przy schodach na wejściu M

 6. Monitoring w pierwszym rzędzie powinien objąć wjazd do miasta wiadukt i wyjazd na Wiselke granica lasu WPN a nie okolice Amberu który powinien miec własny monitoring.Bez tego policja nie wykryje włamywaczy -którzy grasują od lat w mieście!Promenade niech monitorują hotelowe urządzenia -to kwestia organizacji i inicjatywy Miasta!!!!

 7. tiaa, ” kubkarze” najważniejsi. A ta dzicz co lazi w sezonie i „maluje” bohomazy sprajami wszelkie latarnie i inną tzw małą architekture czy nawet duża. syf, który zostawia po sobie. A dodawanie gazu na maxa na bohaterow warszawy w pelni sezonu gdzie dzieci mnóstwo, w tym przodują lokalsi uwazajac, ze sa tacy cool.
  od kiedy zdemontowano tzw. spiacych policjantów jest dramat co chwile jakis debil mysli ze jest na torze formuly. tam radary powinny byc na 50 metrow. szczegolnie, ze w sezonie ulica jest tez deptakiem. moze monitoring pomoze, ale bez radaru nie zmierzy szybkosci

  • Nie ma takiego czegoś jak ulica w sezonie to deptak tępy łbie. Idziesz chodnikiem a ulica jest dla aut chyba ze są pasy.

 8. no i dobrze, tylko żeby one rzeczywiście coś pomogły.
  żeby nie było sytuacji, że kogoś okradną pod kamerą i powiedzą, że słabo widać sprawcę…

 9. Czekam na sezon jak będą łapać kulkarzy ???