Będą prysznice na międzyzdrojskiej plaży — podpisano umowę

9
761

Miło nam poinformować, że dzisiaj 9 września 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, przy udziale Skarbnika Gminy Agnieszki Sadki podpisali umowę o dofinansowanie na operację „Infrastruktura turystyczno-rekreacyjna Zalewu Szczecińskiego i okolic”, pt. „Budowa przyłączy wodno-kanalizacyjnych do zasilania i montaż pryszniców plażowych, w celu poprawy wykorzystania walorów turystyczno-rekreacyjnych na plaży  w Międzyzdrojach”, w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”, objętym Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w programie „Rybactwo i Morze”.

Gmina otrzymała kwotę wsparcia w wysokości – 219 693,00 zł, co stanowi 69,20 % ogólnych kosztów realizacji operacji.  W ramach realizacji tej operacji wiosną 2020 r. przy 3 zejściach na plażę w Międzyzdrojach, oznaczonych C – przy Alei Gwiazd, F – przy  ul. Rybackiej i H – przy ul. Wesołej zostaną wykonane stałe przyłącza wodociągowe i kanalizacji sanitarnej do zasilania pryszniców plażowych dwuramiennych z wodomyjkami wraz z włączeniem ich do miejskiej sieci wod-kan. 

Prysznice poprawią  komfort osób korzystających z naszej plaży w okresie wakacji.

9 KOMENTARZE

 1. Ależ oczywiście podłączyć do starej oczyszczalni a co się będą szczypać ale jak stanie się coś takiego jak w Warszawie to dopiero będzie problem.?Ale ludzie mamy NOWĄ ENERGIĘ jak się coś stanie(oby nie) to i tak na kogoś zwalą?Ryś ma całkowitą rację.Pytanie czy ta NOWA ENERGIA wkońcusię obudzi bo jest coraz gorzej?

 2. Dżiżasss ludzie ogarnijcie się!
  Nie ma pryszniców – źle, są – to jeszcze gorzej….

  Tak samo z przebieralniami. Najpierw płacz i gównoburza w necie, że ich nie ma, a jak już w końcu są to afery, że po co i że szczalnie z nich zrobiono.
  Tylko pamiętajcie, że szczalnie same się tam nie zrobiły.
  Amen.

 3. Czy moze mi ktos wytlumaczyc jak ustawienie prysznicow wplynie na … zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w programie „Rybactwo i Morze” ??? I przy calym tym entuzjazmie chyba nalezy założyć, że spolecznosc w pelni tym kieruje i akceptuje te bezsensowne inwestycje jak wyzej napisano ?!?

 4. wszystko co mozliwe podłączyć do ledwo zipiącej oczyszczalni a tak zwany wszędobylski smród jaki odchodzi od owej oczyszczalni coraz mocniejszy,w tym sezonie a szczególnie piątek po południu aż do poniedziałku smród że nocha wykręca,moje pytanie jest takie -kiedy wreszcie zacznie się coś dziać pozytywnego w tej oczyszczalni

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.