Będą prysznice na międzyzdrojskiej plaży — podpisano umowę

Miło nam poinformować, że dzisiaj 9 września 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, przy udziale Skarbnika Gminy Agnieszki Sadki podpisali umowę o dofinansowanie na operację „Infrastruktura turystyczno-rekreacyjna Zalewu Szczecińskiego i okolic”, pt. „Budowa przyłączy wodno-kanalizacyjnych do zasilania i montaż pryszniców plażowych, w celu poprawy wykorzystania walorów turystyczno-rekreacyjnych na plaży  w Międzyzdrojach”, w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”, objętym Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w programie „Rybactwo i Morze”.

Gmina otrzymała kwotę wsparcia w wysokości – 219 693,00 zł, co stanowi 69,20 % ogólnych kosztów realizacji operacji.  W ramach realizacji tej operacji wiosną 2020 r. przy 3 zejściach na plażę w Międzyzdrojach, oznaczonych C – przy Alei Gwiazd, F – przy  ul. Rybackiej i H – przy ul. Wesołej zostaną wykonane stałe przyłącza wodociągowe i kanalizacji sanitarnej do zasilania pryszniców plażowych dwuramiennych z wodomyjkami wraz z włączeniem ich do miejskiej sieci wod-kan. 

Prysznice poprawią  komfort osób korzystających z naszej plaży w okresie wakacji.

9 komentarzy “Będą prysznice na międzyzdrojskiej plaży — podpisano umowę”
 1. Ależ oczywiście podłączyć do starej oczyszczalni a co się będą szczypać ale jak stanie się coś takiego jak w Warszawie to dopiero będzie problem.?Ale ludzie mamy NOWĄ ENERGIĘ jak się coś stanie(oby nie) to i tak na kogoś zwalą?Ryś ma całkowitą rację.Pytanie czy ta NOWA ENERGIA wkońcusię obudzi bo jest coraz gorzej?

 2. Dżiżasss ludzie ogarnijcie się!
  Nie ma pryszniców – źle, są – to jeszcze gorzej….

  Tak samo z przebieralniami. Najpierw płacz i gównoburza w necie, że ich nie ma, a jak już w końcu są to afery, że po co i że szczalnie z nich zrobiono.
  Tylko pamiętajcie, że szczalnie same się tam nie zrobiły.
  Amen.

 3. Po co???

 4. nareszcie!

 5. super!

 6. Roland turysta

  Czy moze mi ktos wytlumaczyc jak ustawienie prysznicow wplynie na … zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w programie „Rybactwo i Morze” ??? I przy calym tym entuzjazmie chyba nalezy założyć, że spolecznosc w pelni tym kieruje i akceptuje te bezsensowne inwestycje jak wyzej napisano ?!?

 7. wszystko co mozliwe podłączyć do ledwo zipiącej oczyszczalni a tak zwany wszędobylski smród jaki odchodzi od owej oczyszczalni coraz mocniejszy,w tym sezonie a szczególnie piątek po południu aż do poniedziałku smród że nocha wykręca,moje pytanie jest takie -kiedy wreszcie zacznie się coś dziać pozytywnego w tej oczyszczalni

 8. Okej.