Bałtyk na skraju wycieńczenia — debata z politykami w Międzyzdrojach

WWF Polska zaprasza na przedwyborczą debatę z politykami w Międzyzdrojach.

WWF Polska zaprasza na przedwyborczą debatę z politykami w Międzyzdrojach.

Przełowienie, eutrofizacja czy rosnące zanieczyszczenie m.in. plastikiem to tylko niektóre „choroby” trapiące Bałtyk. Konsekwencje ich „nieleczenia” to problem nie tylko Pomorza, ale całego kraju i jego mieszkańców. Na szczęście nie jest za późno, aby temu przeciwdziałać. Potrzebujemy pilnego wprowadzenia zmian systemowych, które ochronią Morze Bałtyckie. WWF Polska startuje z cyklem debat, z udziałem kandydatek i kandydatów do Parlamentu w jesiennych wyborach. Spotkania mają za zadanie przybliżyć lokalnej opinii publicznej sposoby polityków na rozwiązanie najważniejszych problemów ekologicznych związanych z Bałtykiem i Pomorzem. Najbliższa debata odbędzie się 17 września o godz. 10:00 w Hotelu Wolin, ul. Nowomyśliwska 76, w Międzyzdrojach.

WWF Polska startuje z cyklem przedwyborczych debat o tematyce bałtyckiej, z udziałem kandydatek i kandydatów do Parlamentu w jesiennych wyborach. Debata w Międzyzdrojach będzie drugim spotkaniem w ramach cyklu 4 debat o tematyce bałtyckiej. Spotkania mają za zadanie przybliżyć lokalnej opinii publicznej sposoby polityków na rozwiązanie najważniejszych problemów ekologicznych związanych z Bałtykiem i Pomorzem. Do każdej debaty fundacja WWF Polska zaprosiła przedstawicieli wszystkich partii politycznych. Biorący udział w spotkaniu politycy oraz eksperci z regionu zajmują się tematyką rybołówstwa, ochrony środowiska morskiego czy pomorskiej turystyki. 

Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału mieszkańców, przedstawicieli samorządów, biznesu jak i przedstawicieli lokalnych mediów.

fot. WWF

– Aktualnie tylko połowa Polaków twierdzi, że Morze Bałtyckie jest zanieczyszczone, a nawet co piąty uważa je za czyste. Jednocześnie, zdecydowana większość Polek i Polaków (79 proc.) jest za wprowadzeniem regulacji w rolnictwie mających na celu ograniczenie zakwitu sinic w Bałtyku.
Z tego wynika, że nie wszyscy wiemy co tak naprawdę dzieje się z naszym morzem. A przecież mamy prawo i powinniśmy domagać się od rządzących ochrony naszego cennego ekosystemu bałtyckiego. Dlatego, w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych chcemy dać możliwość, politykom i ich wyborcom, dyskusji o przyszłości Morza Bałtyckiego. Niech świadomie podejmują decyzje przy urnie 13 października, wyposażeni w rzetelną wiedzę nt. zagrożeń, z którymi boryka się Bałtyk oraz możliwości ich ograniczenia przez polityków.  – mówi Magdalena Zadrąg, Fundacja WWF Polska.

7 komentarzy “Bałtyk na skraju wycieńczenia — debata z politykami w Międzyzdrojach”
 1. Ciekawe gdzie byli ekolodzy jak płynęły ścieki do Wisły chyba w Gdańsku blokowli statek z wunglem i żurawie w porcie

 2. A kto te beczki zatopił niech dają szmal i bez dyskusji. A nie palą głupa jak z reperacjami. ?

 3. Zagranica moze dac kesz, nie obraze sie.

 4. Debata o ochronie Bałtyku a za chwilę rozpocznie się budowa terminalu kontenerowego

 5. zagraniczna!!! fundacja zaprasza na debatę polityczną tuż przed wyborami…
  czemu mnie to nie dziwi

  a najważniejsza jest ekologia… zwłaszcza TE „problemy”, które „trzeba” rozwiązać ponad strukturami państw narodowych heh

 6. Jak oni startujaca z pozycji choroba i leczenie choroby to niech zaczna od siebie.
  Informacja o potrzebach wystarczy: beczki to jest podstawa aby ich nie bylo i z mojego punktu widzenia to wszystko.

 7. To fajnie mam nadzieję że zajmiecie się też oczyszczalnią ścieków ??