Awans Falli Międzyzdroje do wyższej klasy rozrywkowej stał się faktem!

Znicz Wysoka Kamieńska – Fala Międzyzdroje 0:9 (0:7)

0:1 Grzegorz Pieczkowski 6 minuta
0:2 Grzegorz Pieczkowski 15 minuta
0:3 Grzegorz Pieczkowski 16 minuta
0:4 Gerard Białek 29 minuta
0:5 Grzegorz Pieczkowski 30 minuta
0:6 Michał Ludniewski 37 minuta
0:7 Dominik Łaba 39 minuta
0:8 Dominik Łaba 59 minuta
0:9 Michał Warzych 87 minuta

W minioną Niedziele zakończyły się rozgrywki A-Klasy Sezonu 2017/2018. Pierwsza Drużyna wyruszyła na ostatni mecz sezonu do Wysokiej Kamieńskiej, zmierzyć się z tamtejszym Zniczem. Drużyna gospodarzy składa się z młodych, ambitnych chłopaków, którzy walczyli do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak to my z dużym zaangażowaniem, charakterem, monolitem i kreatywnością a przede wszystkim z chłodną głową wyszliśmy na boisko i odnieśliśmy cenne zwycięstwo, 0:9 i tym zwycięstwem przypieczętowaliśmy awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

Worek bramek otworzył się już w 6 minucie, kiedy do bramki „Znicza” po raz pierwszy trafił Grzegorz Pieczkowski. Ten sam zawodnik strzelił kolejne bramki w 15 i 16 minucie. W 29 minucie na 4:0 dla „Fali” podwyższył Gerard Białek z rzutu karnego, a dwie minuty później było już 5:0 po golu niezawodnego tego dnia Grzegorza Pieczkowskiego. W 37 minucie po rzucie rożnym z prawej strony bramki „Znicza”, bramkę główką strzelił Michał Ludniewski. Kolejny gol padł w 37 minucie, a jego autorem był Dominik Łaba. W drugiej połowie międzyzdrojanie już tak nie cisnęli miejscowych, stąd gra się nieco wyrównała. Mimo to „Znicz” w dalszym ciągu nie miał dosłownie żadnego pomysłu, argumentu na sforsowanie czujnej tego dnia defensywy „Fali”. I zresztą tak było do końca spotkania. Ósma bramka padła w 58 minucie, którą zdobył Dominik Łaba. W 73 minucie „Znicz” się osłabił po tym jak za drugą żółtą kartkę, a w następstwie kartoniku w kolorze czerwonym, murawę musiał opuścić kapitan „Znicza”. Na ustalenie wyniku licznie przybyli kibice czekali do 87 minuty, a autorem bramki na 9:0 był Michał Warzych.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze „Fali” z nieukrywaną radością padli sobie w ramiona, a ich kibice wbiegli licznie na murawę dziękując swoim zawodnikom tak spektakularnego i pięknego wyczynu. Po meczu trener „Fali” Jan Rączewski, podobnie jak wielu innych, nie ukrywał ogromnego wzruszenia. W pewnej chwili został radośnie podrzucany przez swoich podopiecznych w dowód jego wcale nie małych zasług dla drużyny jak i całego naszego klubu!

UWAGA, film zawiera niecenzuralne treści- spore emocje rezerwowego zawodnika z LKS Znicz. Czasem tak bywa, jak burmistrz Golczewa- Andrzej Danieluk osobiście kibicuje, a bramek brak. Film miejscami jest rozbieżny z audio o 1-2 sekund- złe ustawienia w danym systemie i audio trochę pływało. Nie będziemy korygować, gdyż pływa na całości z różnym ms i ew. korekcje by trwały do kilku dni. Red.

Fala: Oskar Bratz (br) – Tadeusz Banaszewski, Gerard Białek (59’ Sławomir Złotnik), Patryk Gierczak (46’ Michał Warzych), Michał Ludniewski (82’ Marcin Radys), Wiktor Potrzebny, Piotr Rutkowski (70’ Bartłomiej Karpiński), Tomasz Zadora, Paweł Wasiluk, Dominik Łaba (59’ Michał Jankowski), Grzegorz Pieczkowski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Grzegorz Kiełbasa (br), Mariusz Grzywaczewski.
Trener: Jan Rączewski
Drugi Trener: Dariusz Tokarz
Kierownik: Błażej Karasiewicz
Ratownik: Piotr Karasiewicz

Znicz: Adam Zieliński – Szymon Chlebowski, Dominik Banke, Paweł Konieczka (20’ Marek Szabat), Paweł Michalski (33’ Szymon Bińczyk), Adrian Michalski (27’ Jarosław Walczak), Paweł Pawłowski, Karol Paczkowski, Tomasz Bednarz, Fabian Majewski, Patryk Romańczuk.

Trener: Marcin Klejber
Kierownik: Maksymilian Pilarczyk

Sędziowali: Daniel Kwiecień (SG), Mariusz Kobylak (A1), Radosław Zbaracki (A2)

Tym meczem zakończył się Sezon 2017/2018. Jaki on był?

Sezon był udany z lepszym wykonaniem rundy wiosennej, gdzie zespół wygrał wszystkie spotkania i był nie do zatrzymania. W rundzie jesiennej zespół zaliczył dwie porażki: z Radowią w Radowie Małym (10 miejsce w tabeli) oraz z Prawobrzeżem w Świnoujściu (3 miejsce w tabeli). Są to jedyne porażki w całym sezonie.

Przed ostatnią kolejką prowadziliśmy w tabeli A klasy i potrzebowaliśmy zwycięstwa w ostatnim spotkaniu, by wywalczyć historyczny awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nieoczekiwanie gładko pokonaliśmy rywala, aplikując mu aż dziewięć bramek, bez żadnej straty.

Data 17 czerwca 2018 zostanie zapisana w historii naszego klubu i mamy nadzieję, że sympatycy Fali będą tę datę pamiętać. Jest to Historyczny awans do wyższej klasy rozgrywkowej na który w Międzyzdrojach czekano od 2004 roku!

STATYSTYKI SEZONU 2017/2018

Bilans
24 rozegrane mecze: 22 zwycięstwa na boisku, 2 porażki
Strzelonych bramek: 109
Straconych bramek: 20

Strzelcy bramek
Grzegorz Pieczkowski – 36 goli

Michał Warzych – 10 goli
Dominik Łaba – 9 goli
Konrad Gajos – 8 goli
Krzysztof Bątkowski – 7 goli
Paweł Łoś – 6 goli
Michał Ludniewski – 6 goli
Gerard Białek – 6 goli
Jude Orji – 5 goli
Kamil Wierucki – 3 gole
Bartłomiej Karpiński – 2 gole
Kacper Popiński – 2 gole
Sławomir Złotnik – 2 gole
Jan Rączewski – 1 gol
Marcin Radys – 1 gol
Piotr Rutkowski – 1 gol
Arkadiusz Bociej – 1 gol
Jakub Fabisiak – 1 gol
Damian Wlazło – 1 gol
Tomasz Zadora – 1 gol

Najwięcej minut na boisku
Grzegorz Pieczkowski – 2 114 minut (46 minut bez gry)
Wiktor Potrzebny – 2 070 minut (90 minut bez gry)

KADRA SEZONU 2017/2018
BRAMKARZE

Oskar BRATZ
Jakub FABISIAK
Grzegorz KIEŁBASA
Michał SKOWROŃSKI

OBROŃCY

Tadeusz BANASZEWSKI
Dariusz CADER
Wiktor POTRZEBNY
Marcin RADYS
Piotr RUTKOWSKI
Paweł WASILUK
Tomasz ZADORA

POMOCNICY

Gerard BIAŁEK
Konrad GAJOS
Patryk GIERCZAK
Mariusz GRZYWACZEWSKI
Michał JANKOWSKI
Bartłomiej KARPIŃSKI
Michał LUDNIEWSKI
Paweł ŁOŚ
Radosław TOMPOROWSKI
Michał WARZYCH
Kamil WIERUCKI
Sławomir ZŁOTNIK

NAPASTNICY

Grzegorz PIECZKOWSKI
Dominik ŁABA
Damian WLAZŁO

Zawodnicy, którzy również grali: Konrad Badalewski, Krzysztof Bątkowski, Arkadiusz Bociej, Jarosław Mazur, Jude Orji, Kacper Popiński.

Trener: Jan Rączewski
Drugi Trener: Dariusz Tokarz
Kierownik: Błażej Karasiewicz
Ratownik: Piotr Karasiewicz
Fotograf: Henryk Jabłoński, Robert Szubiński

K.S. Fala Międzyzdroje