Amerykański gaz – tuż obok nas!

Powstanie terminalu LNG w Świnoujściu pozwoliło na odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

W piątek, 26 lipca 2019 roku, o godz. 13:00 przy porcie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, nastąpił oficjalny odbiór pierwszego amerykańskiego ładunku skroplonego gazu ziemnego (LNG) w ramach długoterminowego kontraktu z Cheniere Energy Inc.

W uroczystości brali udział przedstawiciele Rządu RP, Ambasady USA, władz lokalnych oraz PGNiG SA i Cheniere Energy Inc.

9 komentarzy “Amerykański gaz – tuż obok nas!”
 1. A my Polacy uzalezniamy sie od Amerykanow (mazymy ze co amerykanskie to jest super), znamy to z histori ze alianckie uklady nigdy dla Polski nie byly dobre (2 wojna swiatowa). Polska do wszystkiego doklada a kto jest tym obciazany oczywiscie obywatel polski , ktory za durnych politykow musi placic .

 2. I z tego co piszecie to może mam głosować na PO ???

 3. Rosja ponad wszystko prawda! Litości

 4. Stary człowiek i może

  „Dlaczego w Polsce mówi się, że Amerykanski LNG jest tańszy? Tak jest o 10-15 % tańszy ale w USA. Po przetransportowaniu go do Polski i regazyfikacji jest droższy od rosyjskiego o 60-70%.
  W Polsce w głównym nurcie medialnym jest blokada informacyjna na koszta dodatkowe które stanowią około 65% dodatkowych kosztów do podstawowej ceny z Henry Hub.
  Niemiecki urząd Energetyki wydał oświadczenie, że nie mogą zaopatrywać się w LNG w USA bo wiązało by się to z 50% podwyżka gazu dla odbiorcy finalnego. Niemcom nie można odmówić jednego. Potrafią liczyć.”

  • Zgadza się… Nie wiem jakie są dokładne wyliczenia. Ponieważ w POPISie wszystko tajne przez poufne. Niemniej jednak są trzy kosztowne extra procesy:
   – obróbka do postaci ciekłej
   – transport – do końca nawet nie wiadomo skąd idzie ów gaz. WCALE!!! bym się nie zdziwił gdy za kilka lat okaże się, że jankesi przez pośredników kupują gaz od……………. Rosjan tymczasowo. Nie byłby to pierwszy raz gdy oficjalnie prowadzą wojnę a w zaciszu gabinetów dobijają targów… kosztem nas.
   – regazyfikacja

   PO wyborach spodziewajcie się podwyżek rachunków za gaz. Nikt w Europie nie jest idiotą. Poważne Państwa dyplomatycznie odmawiają. Jedynie bananowe republiki są… zmuszane do zakupu po cenach mafijnych. A CAŁA klasa polityczna MILCZY!

 5. Shalom . Aj waj to nie gaz syjonisto bandytów USA tylko ukradziony z Kolonii Katar i sprzedany jako z USA.
  Goje mają już wyprane medialnie mózgi i łykają propagowaną medialnie dezinformacje przez służalcze media.
  Prawda jest dedukcyjnie porażająca. Mieszkańcy już Kolonii Chazaro Polin są niewolnikami syjonisto bandytów, czyli korporacji bankowo przemysłowo surowcowych. Wojska bandytów USA pilnują ,aby Goje się nie zbuntowały przeciw wstawionym do koryt Chazarskim sługusom i rządzącej uwłaszczeniowej swołoczy. O protektorat w pilnowaniu i okradaniu kolonii walczy między sobą swołocz z Izraela i Fire Jude Rajch. Na terytorium już Kolonii Polin są zasoby surowców o wartości około pięciu bilionów dolarów. Gazu i ropy mamy więcej niż Kolonia Katar.

 6. A tak z ciekawości czemu piszesz takie bzdury?

  • Jakie sa fakty? Kazdy moze powiedziec, ze bzdura ale co mowia liczby?

 7. Wreszcie mamy gaz amerykański-mniejsza z tym,że jest 5× droższy niż rosyjski.