Amatorzy aktywnego wypoczynku nie będą się nudzić

Lato, słońce i plaża kojarzą się z wypoczynkiem, opalaniem, lodami, zamkami na piasku. Letni urlop nie musi jednak oznaczać tylko leżenia na piasku. Może stać się okazją do aktywnego wypoczynku. Powszechnie wiadomo, że człowiek najlepiej wypoczywa aktywnie. Dlatego też proponujemy nowe formy aktywności i zabawy na plaży w Międzyzdrojach, które pozwolą przełamać wakacyjną rutynę, wzmocnić ciało i dać odpocząć głowie.  Myślę, że najlepszym przykładem są dzieci. Nie leżą cały czas na piasku, nie przejmują się innymi, a jedyne co chcą robić, to bawić się, biegać, grać w piłkę, kąpać itp. Chcą się zmęczyć. Bierzmy z nich przykład. Oto nasze propozycje aktywności, dzięki którym można czynnie spędzić czas nad morzem. Chcielibyśmy zorganizować Miejską Strefę Aktywności Sportowej tj. boiska sportowe, do rozgrywek w piłkę nożną plażową – Beach soccer i siatkówkę plażową. Beach soccer to odmiana, w którą kopie się na piasku. I choć jak w siatkówce plażowej tu też obowiązują konkretne przepisy, to najważniejsza jest dobra zabawa. Możemy urządzić sobie własne mistrzostwa z niepowtarzalnymi zasadami i zapewnić graczom oraz kibicom wiele emocji.  Do obsługi Miejskiej Strefy Aktywności Sportowej planujemy ustawić tymczasowy pawilon plażowy na przechowywanie sprzętu sportowego i  jako  zaplecze sportowe, miejsce dla animatorów sportowych.

Swoje miejsce na plaży znajdą też dzieci. Dla nich planujemy zorganizować Miejską Strefę Malucha – postawić letni plac zabaw z urządzeniami do rekreacji i zabawy np. statek  lub inne urządzenia dla dzieci z serii sport, z  elementami do wspinania się, przeskakiwania i podciągania się.  Urządzenia, które pobudzają dziecięcą aktywność, rozwijają sprawność fizyczną i gwarantują dobrą zabawę, a rodzicom spokój. Ta inwestycja w nową infrastrukturę na plaży jest możliwa dzięki podpisaniu przez gminę umowy dzierżawy plaży do 31.12.2029 r. ze Starostą Kamieńskim oraz planowanym przychodom z wydzierżawienia miejsc komercyjnych na gastronomię i usługi towarzyszące. Teraz czas na uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji i pozwoleń z Urzędu Morskiego i Wojewody Zachodniopomorskiego. Liczymy, że uzyskamy przychylność w realizacji naszego przedsięwzięcia. O dalszych postępach prac nad zagospodarowaniem i działalnością na plaży będziemy Państwa informować na bieżąco.

15 komentarzy “Amatorzy aktywnego wypoczynku nie będą się nudzić”
 1. Brak Januszy,Grazyn i Helmutow bedzie bardzo cieszyl mieszkancow Miedzyzdrojow tej holoty tutaj nie trzeba a Miedzyzdroje nigdy nie znikna z mapy gdyz przyjda inteligniejsi turysci ktuzy docenia uroki Miedzyzdrojow.

  • Hołoty? ta hołota zostawia tu pieniądze. Miejscowi mają pracę, a niejeden dzięki tej hołocie żyje potem cały rok. Warto się czasami zastanowić zanim się napisze coś głupiego.

  • Tak jest! Jak nie zatrzymamy tej fali wątpliwych „turystów”, którzy nie potrafią uszanować naszego miasta: śmiecą, niszczą infrastrukturę, parkują na chodnikach/blokują bramy i wyjazdy z posesji, urządzają całonocne libację i awantury pod oknami, i wszędzie SZCZAJĄ i SR***!! Za chwilę Międzyzdroje stanie się takim samym badziewiem jak Mielno, które nie może się pozbyć natłoku cebulaków.

   Mam ładny park, a żadnych gniazd ptaków czy wiewiórek tam nie ma, bo taki harmider nieustannie tam jest. I bezdomni kąpiący się co rano w fontannie, piorący tam swoje „ubrania” i wyławiający drobne… Szczyt bezguścia.

  • borys co to znaczy ktuzy ? chyba nie miałeś na mysli „którzy” bo przecież tylko hołota wali takie orty.

  • miedzyzdrojii -ktörzy— komentarz z 27.02.2020

  • Wypowiadaj się Borys za siebie a mieszkańców i turystów zostaw w spokoju! Nie ma nic gorszego jak „ bystrzak” który pisać poprawnie nie potrafi stawia jakieś wymagania i jeszcze decydować chce za wszystkich ! Daruj sobie te wypociny i obelgi – nikt już tego nie chce czytać to tylko ty sam wystawiasz opinie o sobie !

 2. Gdy zabraknie Januszy, Grażyn i Helmutów Międzyzdroje znikną z mapy.

  • Prędzej nastąpi koniec świata.

  • Co Wy tacy nie tolerancyjni? Nie chcecie aby Brajanki i Dżesiki kupywały lody w miedzyzdrojskich knajpach i wydawaly piątaki na plazy?

 3. A jak z dojazdem na ta plażę,przecież zamknięto dojazd ????

 4. Na plaży naturystycznej w Międzyzdrojach -Lubiewie urządzone jest miejsce do siatkówki plażowej słupek 416. Warto w końcu te miejsce oznakować „Plaża Naturystyczna”

 5. Na plaży naturystycznej w Międzyzdrojach- Lubiewie też jest urządzone miejsce na siatkówkę plażową. Warto w końcu tę plażę oznakować.

 6. Pół plaży na boiska ,pół na budy z piwem i w sezonie 2020 nowość w skali światowej plażowanie na stojąco.

  • Cieszy mnie Twój optymizm Januszku! Grażynka pewnie znajdzje jeszcze miesce na rozłożenie 12 metrowego parawanu. Ale zawsze możesz przyjsc zająć miejsce juz o 6 rano.

  • mozna spedzic wakacje w obornikach slaskich