Dziś ważny dzień w historii Międzyzdrojów. O godz. 12:00 w Urzędzie Miejskim podpisano umowę opiewającą na kwotę 10 957 281,00 zł na budowę i realizację projektu “Morze Zieleni” w Międzyzdrojach.

Podpisanie umowy z wykonawcą projektu “Morze Zieleni”

Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” zakłada stworzenie atrakcyjnych terenów do rekreacji i spędzania wolnego czasu w mieście. Tereny objęte projektem mają powierzchnię 8,8053 ha, i podzielone zostały na 8 obszarów (Zielona Brama, Plac Przyrodniczy, Park Rzeźb, Park Leśny, Park Zdrojowy, Plac Gwiazd, Park Aktywności, Park Popołudniowy), z których każdy zaprojektowany został w sposób umożliwiający zarówno wypoczynek, jak i rekreację. Projekt zakłada także nasadzenia drzew przyulicznych i pnączy.

Całkowity koszt to 10 957 281,00 zł, środki gminne: 907 471 zł; pozostałe kwota zabezpieczona jest ze środków zewnętrznych.

Wykonawcy, projektanci i przedstawiciele Gminy Międzydroje – Konferencja prasowa dot. projektu “Morze Zieleni”

Prawdopodobnie już w piątek rozpoczną się działania związane z przekazaniem placu budowy. Pierwsze czynności budowlane wykonane będą jeszcze w tym roku. Do sezonu ma być ukończony park aktywności w zachodniej części miasta. Budowa całości projektu powinna zakończyć się wiosną 2021 r. .

Park Rzeźb – projekt Morze Zieleni
Park Aktywności – gotowy do przyszłego sezonu
Park Południowy
Park Przy Alei Gwiazd

ZIELEŃ DLA MIĘDZYZDROJÓW

Odpocząć na ławce w cieniu drzew, pograć w siatkówkę, spędzić długie godziny zabawy na ciekawym placu zabaw lub rozegrać partyjkę szachów słysząc w oddali szum morza. Mieszkańcy i turyści w niedługim czasie będą mogli skorzystać z 9 różnorodnych parków, miejsc rekreacji, jakie w ciągu 2 lat powstaną na terenie Międzyzdrojów.

 Dziś 18 listopada 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach podczas konferencji prasowej Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, przy udziale Skarbnik Gminy Agnieszki Sadki, podpisał umowę z wykonawcą GORBUD ze Świdwina na realizację projektu pn.,, Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”.

Podpisując umowę Burmistrz Mateusz Bobek powiedział o istniejących w Międzyzdrojach terenach  zielonych, z których nikt nie korzysta. Dlatego realizacja projektu pozwoli w ciekawy, oryginalny sposób zagospodarować takie właśnie tereny.

,,Realizacja projektu to przeciwwaga dla dotychczasowej zabudowy i betonowania miasta, której przeciwni są i mieszkańcy i odwiedzający nasze miasto turyści. Chcemy, aby tereny zielone nie tylko upiększały miasto, ale przede wszystkim służyły ludziom. W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców, duży nacisk kładziemy na realizację atrakcyjnego, rozbudowanego placu zabaw, który mamy nadzieję, spełni oczekiwania najmłodszych” – powiedział Burmistrz Międzyzdrojów. 

Prezes spółki GORBUD Kamil Skoczny poinformował, że harmonogram prac będzie realizowany w taki sposób, aby wykonanie projektu nie utrudniało funkcjonowania miasta podczas okresu letniego. „Większość prac realizowanych przy międzyzdrojskiej promenadzie, będzie  wykonywana  poza ścisłym sezonem. Projekt jest wyjątkowy i wyróżniający się ogromną atrakcyjnością na tle innych realizowanych przez naszą spółkę projektów” – powiedział Kamil Skoczny.

 Całkowity koszt projektu to 10 957 281,00 PLN, dofinansowanie projektu wyniesie 5 142 338,16 PLN i pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, z którym gmina podpisała umowę w 2017 roku.

Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, przy ul. Bohaterów Warszawy, przy dawnym ,,Gryfie”. Powstaną tam Park Popołudniowy i Park Aktywności. Więcej informacji na stronie miejskiej www.miedzyzdroje.pl w zakładce: Międzyzdroje – morze zieleni. 

O tym projekcie, o międzyzdrojskim budżecie obywatelskim oraz wydarzeniach kulturalnych, które czekają nas w 2020 roku, Burmistrz Mateusz Bobek opowiedział w rozmowie z dziennikarką Barbarą Jesiołkiewicz – Kowalczyk w studiu TVP. Zapraszamy Państwa do obejrzenia dzisiejszego wydania Kroniki w TVP Szczecin o godz.18.30. 

Joanna Ścigała

Rzecznik Prasowy UM

w Międzyzdrojach 

fot. Tomasz Rychłowski
Oskar Przybyszewski 

26 KOMENTARZE

 1. Najlepiej wydana kasa w mieście to zejście na plażę w okolicy byłej wieży radarowej ( ok. 1,5 mln.zł)
  Często tam chodzę , żeby napawać się urokiem tego cuda.

 2. Tereny rekreacyjne sie przydadza dla turystow ,a co z droga rowerowa na jezioro Turkuskie .Czy nasz kochany burmistrz juz zapomnial ze juz umowe podpisal i nic sie na tej budowie nie dzieje my rowerzysci czekamy na wywiazanie sie z przyzeczenia oraz ruszenia z kopyta z ta inwestycja .

 3. Spytajcie się Pana Burmistrza co że starą szkołą chce zrobić i czy zamierza odnowić nową szkołę(jeśli tak ją można nazwać)bo wygląda OKROPNIE!!!🎈

 4. a ja sądze, że to zasługa pana Mariana (sołtysa Wicka), w końcu opanował perfekcyjnie przypisywanie sobie zasług, których nie jest autorem.

 5. Dlaczego nikt nie napisze o tym, że nasze władze chcą sprzedać działkę pomiędzy ulicami Cichą a Spokojną z warunkami na budowę kolejnego apartamentowca? Poprzednikom to się na szczęście nie udało zrobić ale niestety Obecny Burmistrz nie zrezygnował z tego pomysłu wbrew zapowiedziom, że jest przeciwnikiem zabetonowania Międzyzdrojów.

  • Taka działka to ok 20 mln w budrzecie
   Nowa szkoła
   Nowe boisko dla dzieci
   i na dom dziecka starczy

   Na szczęście mieszkańcy tej okolicy zdążyli już rozbudować/nadbudować swe paprtamentowce by nie ponieśli na tą okolicznoś znacznych strat

   • No to po diabła te parki skoro te działki są tyla warte i można je sprzedać za podobne kwoty tj. za około jak twierdzisz 3x20mln co daje bagatela kwotę 60 mln.
    Ile nowych szkół, boisk etc. wybudujesz? Mamy chyba za mało dzieci w Międzyzdrojach.

 6. Jedyna sugestia – nie róbcie ścieżek od razu.Zobaczcie gdzie ludzie wydepczą trawnik i wtedy w tym miejscu ładną ścieżkę zrobić.Projekt projektem a ludzie i tak po swojemu będą chodzić..

 7. Znajdzie się chętny na budowę molocha to wytna nowe drzewka i tyle będzie z milionów gdzie jest teren wyznaczony dla czworonogów bo tak naprawdę nie ma gdzie wyjść z psem żeby mógł się wylatać ale podatki urząd sobie życzy

 8. Międzyzdroje poprzez budowę betonowych molochów zatraciły swój niepowtarzalny charakter i nie wiem czy skwerek zieleni tu cokolwiek zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj