Akcje ekologiczne w Międzyzdrojach

Międzyzdroje od lat wspierają wszelkie akcje, które: edukują, promują i realizują działania związane z ochroną środowiska. Jako Gmina włączyliśmy się w działanie Gazety.pl pt. ”Plaża bez peta”. Akcja ma na celu edukację wszystkich plażowiczów, by nie palili i nie rzucali niedopałków na plażach, bo stanowi to ogromną szkodę dla środowiska. Swoje przedsięwzięcie gazeta.pl połączyła z Greenpace, który traktuje ten problem szerzej i bardziej systemowo. Tegoroczna akcja Greenpace nosi nazwę #BezPlastiku. 

Już w najbliższą niedzielę 21 lipca br. mieszkańcy i turyści przebywający w Międzyzdrojach będą mogli  dowiedzieć się o tym sami i dołączyć do działań organizacji na rzecz zmniejszenia plastiku jednorazowego użytku. Od godz. 10:00 do 18:00 przy hotelu Vienna House Amber Baltic, Greenpeace zaprasza do rodzinnej strefy #BezPlastiku.

Dwa razy dziennie, o godz. 10:30 i 16:30, Greenpeace zabierze wszystkich chętnych na spacer po plaży. Ale nie będzie to wędrowanie krajoznawcze, tylko naukowe. Wszystkie napotkane po drodze śmieci zostaną poddane audytowi. Wspólnie z Greenpeace sprawdzimy, jakie odpady można najczęściej spotkać nad polskim wybrzeżem. Ta wiedza da konkretną odpowiedź, o jakie produkty (nieuwzględnione dziś w przepisach unijnych) trzeba rozszerzyć listę, aby plaże i inne miejsca w Polsce stały się wolne od petów i plastiku. 

A w godz. od 10:00 do 15:00 przy molo dzięki zaangażowaniu nurków z Black Angels Divers prowadzone będzie sprzątanie fragmentów dna morskiego Bałtyku. Osoby nurkujące zapraszamy do wspólnego sprawdzenia , co kryje się pod taflą wody. 

 To nie wszystkie czekające nas atrakcje związane z ekologią. Już w poniedziałek 22 lipca br. od godz. 14:00 na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd „Wakacje z Klimatem” czyli piknik ekologiczny. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Będą stanowiska eksperckie, warsztaty, konkursy oraz heppeningi. Będzie można pograć w ekologiczne gry, jak również posłuchać fragmentów książek , które przeczyta Krystyna Czubówna. 

 Zapraszamy do Międzyzdrojów! Tutaj nie będziesz się nudzić! 

One Response to “Akcje ekologiczne w Międzyzdrojach”
  1. Strasza tylko ale pojemniki na odpady sa to najlepiej miec spokojne zycie zeby nie palic a w miedzyczasie nie smiecic.