Akcja zima. Nasi zdają egzamin!

Od kilku dni w Międzyzdrojach mamy spore opady śniegu. Takiej zimy nie było tutaj od dawna. Nasi drogowcy i pracownicy z ZOSiu robią, co mogą, aby szybko odśnieżyć, co tylko się da. Chodniki i ulice są udrożnianie na bieżąco. Od godziny 3:30 rano, ciężko pracuje 12 operatorów sprzętu odśnieżającego. Obecnie w „akcję zima” zaangażowani są wszyscy pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska. Niestety co chwile mamy spore opady śniegu, które natychmiast powodują „białe ulice”

Niewątpliwie, w miarę szybkie odśnieżanie to zasługa nowego sprzętu. W porównaniu z sąsiednimi gminami Międzyzdroje wypadają wzorowo. Wiemy także, że niektóre gminy, nie zabezpieczyły dość środków finansowych na tegoroczne odśnieżanie i są spore kłopoty.

Zima w Międzyzdrojach na żywo:

Przypominamy, że zgodnie z przepisami chodniki przyległe do posesji powinny być odśnieżane przez ich właścicieli.

45 komentarzy “Akcja zima. Nasi zdają egzamin!”
 1. Jak zdają egzamin jak na pierwszym zdjęciu dokładnie widać, 20 cm śniegu na ulicy hehe jaja kompletnie nie zdają egzaminu, nie widać żadnych pługów w żadnym miejscu miasta, oj będzie się pani tłumaczyć

 2. A podjedzcie na cmentarz, parkingu nie ma, dramat

 3. Ci co piszą że jest odśnieżone to zapewne pracownicy Zoś, ogólnie jest dramat i stwierdzam że nikt nad tym nie panuje

 4. Ustronie leśne odśnieżone…hm…niech pomyślę….czy tam aby nie mieszka Asia? Szczęściarze ….Jeśli fakt, że grzęźnie się po kostki w brei nazywacie, cyt. „nasi zdają egzamin”, to chyba na pałę. Jak można się takim czymś chwalić, uważacie, że co, że ludzie nie widzą? Nagle oślepli czy to jakiś nowe myślenie i postrzeganie odśnieżania. To jakaś komedia….

  • Nie chodzi o cześć tej ulicy gdzie mieszka „Asia” , chodzi o Ustronie Leśne między szeregowcami

 5. mam tylko jedne krótkie pytanie gdzie nasi zdają egzamin wystarczy popatrzeć na chodniki plac przed molo bardzo piękna wizytówka błoto po śniegowe do kostek a schody na kładce spacerowej zalodzone gdzie ok 17 kobieta ok60lat zleciała z samej góry ciekawe kto zapłaci odszkodowanie jeżeli miasto nie radzi sobie z odśnieżaniem zagrodzić i zakaz wstępu przecież schody to podstawa WIWAT NOWA ENERGIA

 6. Byłem na tym łodzie fajnie było ale jak mówisz że ktoś był z małym dzieckiem to musiał być jakiś bezmózgowie bo inaczej bym tego nie nazwał ?

 7. teraz już mieszkaniec

  nie wiem z czego taki zachwyt na chodnikach bardzo ciężko chodzić pełno tz kaszy po której bardzo ciężko chodzić przejścia dla pieszych w większości zasypane płatne i nie płatne miejsca parkingowe zasypane jedyne co to ulice utrzymane jak należy a dziś już sobota czy tak trudno puścić mały pług i parę osób do odgarnięcia przejść dość samo zachwytu pora brać się za prace przez takie niedbalstwo większość starszych ludzi nie może wyjść z domu

  • Miejsca parkingowe są zastawione przez auta. Jedyna możliwość to mały pług taki jak do chodnikow i odsniezenie w momencie gdy miejsce parkingowe jest wolne.

 8. Wasi spisali się w Międzyzdrojach, ale śnieg wyworzony jest do Wicka wzdłuż ulicy Żwirowej i wysypywany gdzie się da Super !!!!! Solectwa najważniejsze….

 9. Zima nie zima, idiotów nie brakuje. Przed chwiłę spojrzałem na widok molo z kamery i oniemiałem, młoda para i dziecko weszli na lód aż do jego końca, czyli do granicy niezamarzniętej wody. Wiem, że tam jest jeszcze płytko, szacuję głębokość nie wiecej niż ca 70-80 cm. Jednak pod lodem woda płynie równolegle do brzegu więc przy załamaniu się tafli lodowej może dojść do katastrofy…

 10. Mieszkam na ul. Ustronie Leśne od wielu lat, z odśnieżaniem bywało różnie. Muszę przyznać, że w tym roku nastąpiła wyrażna poprawa, oby tak już zostało.

 11. Tak Mieszkanka masz rację tak się chwali że dają radę a tu LIPA!!! A główna ulica MC SKŁODOWSKIEJ ?

 12. Mieszkaniec

  Proszę o odśnieżanie i posypanie ulic na Wicka,wjechanie na ulicę Żwirową i Kolonijną mają problem nawet auta z napędem na dwie ośie.W sołectwach też mieszkają ludzie.

 13. Mieszkanka 50

  Ja mam tylko jedną małą uwagę, taką tyci tyci ,żeby nikogo nie urazić : chodniki są odśnieżone na szerokość hmm…z 80 cm ,może kilka cm więcej, ale nie do metra,otóż, ja wiem ,że u nas w Międzyzdrojach coronawirusa ŃIE MA i wszyscy są zdrowi i szczęśliwi i bogaci , ale czy można by było aby Panowie z Zoś – u odśnieżyli chodniki na taką szerokość jak są do cholery chodniki ,bo kurła nie mam zamiaru i ochoty przechodząc obcierać się o przechodnia z na przeciwka …. gdzie jest zachowany odstęp !? A ta tycia odśnieżarka to chyba do przedszkola się nadaje a nie na miasto ….

 14. Jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca. Gdyby post ukazał się po odśnieżeniu miasta pt:” nasi dali radę ” było by na miejscu a teraz poprostu głupio czytać te przechwałki.

 15. Ulica Zwycięstwa . a zwłaszcza chodniki przy niej nie były tknięte lemieszem pługa A przecie podatki płacimy.

 16. Jako kierowca stwierdzam, że jest dobrze odśnieżone.

 17. To my mamy takie pługi do odśnieżania? Jakimi ulicami jeżdżą, bo jakoś ich nie widziałam? Ulica Nowomyśliwska do godziny 15:00 wcale nie widziała tego sprzętu.Przepraszam ok. 11:30 jechał jeden z łyżką od pługu na wysokości ok 20 cm nad jezdnią!!! Śnieg ubity przez samochody, ślisko jak diabli. Tak samo Góra Filaretów, Leśna i wiele innych bocznych uliczek. Zejście schodami z Góry Filaretów niemożliwe – nie widać stopni tyle śniegu na nich.

 18. Gdzie jest odśnieżone chyba tylko promenada chociaż też nie. Gryfa Pomorskiego, Kolejowa, Niepodległości, Norwida i wiele innych ulic białe i to nie od dzisiaj. Nie wiem gdzie Pan redaktor widział te odśnieżone ulice i chodniki, bo na pewno nie w Międzyzdrojach. Jeżeli jutro dalej będzie taka sytuacja to chyba będzie trzeba zdjęcia zrobić i wstawić jak pięknie jest miasto „oczyszczone”.

  • Mieszkanka.

   Odśnieżone jest na tyle, na ile aura pozwala. Jest pięknie. Ubrać się ciepło i nie narzekać.

 19. A wejdźcie na betonowe schody koło Lidla to jest sztuką a z zakupami to akrobacja?zawodowa??Ale ogólnie zima jest cudna⛄?☃️

 20. Nie lubię haseł nasi, wasi,. Wszystkie dzieci nasze są.

 21. Potwierdzam. W Świnoujściu masakra totalna

 22. Przy Biedronce na parkingu śniegu po udo, trudno zaparkować.

 23. Góra filaretów zapomniana!

 24. Jest super dziekuje szkoda ze nie wszyscy to doceniają wystarczyć pojechać na Szczecin Świnoujście kamień

  • to prawda. ludziom nie dogodzisz. siedzą i piszą a wzięliby się do roboty ZA ŁOPATĘ. nie widzieli co się dzieje gdzie indziej. tylko narzekać potrafią.

   • Miasto jest małe w porównaniu do Szczecina czy Świnoujścia także to nie jest trudne odśnieżyć takie małe miasto.

 25. To tylko kwestia czasu, kiedy w gminie dojdzie do wypadków spowodowanych słabo oczyszczonymi drogami

 26. Jeśli masz już na podwórku luksusowe odśnieżarki, dlaczego nie działają one 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w całej społeczności w obecnych warunkach pogodowych?
  Latem felgi mogą świecić, ale obecnie świeci tylko oblodzona droga.

  • Przykro mi ale pracownikowi należy się też przerwa to wynika z przepisów czy ktoś sobie wyobraza operatora który pracuje bez przerwy 24 godz na dobę i wtedy powoduje wypadek to nie czasy komuny

   • Kto powiedział, że człowiek powinien pracować cały dzień bez snu?
    Czy tylko jedna osoba jest upoważniona do kierowania pług śnieżny ?
    Oczywiście wyjazdy do kilku kierowców powinny odbywać się naprzemiennie w systemie 3-zmianowym. Osoby, które są w Home Office, obecnie nie mają pracy lub są emeryci, nie mogą zrozumieć sytuacji. Sytuacja jest tragiczna dla osób, które muszą codziennie wychodzić z domu, aby dostać się do pracy.

 27. Potwierdzam, jest odśnieżone.

 28. Brawo Panowie! Brawo ZOŚ!

 29. na południu Polski u córki, nie odśnieżają bo gmina nie ma pieniędzy.

  • To niech dodrukuja albo głosują na tych co będą drukowac i ceny nadzorować. Kiedyś nie było paliwa i to był problem, teraz został tylko najmniejszy problem realnie rzecz biorąc. Brakuje pieniędzy to drukować i dotować gdzie potrzeba.

 30. a świnoujście nie ma sprzętu? może międzyzdroje pożyczą? tam jest totalna masakra

  • Świnoujście padło ofiarą minusów przetargów. Wygrywa zawsze najtańsza firma, która nie dała sobie rady bo nie miała pracowników. Nie widziałem też nigdzie ogłoszeń żeby szukali kierowców odśnieżarki lub innej obsługi więc mieli słaby marketing w poszukiwaniu obsługi odśnieżania.

  • Jest naprawdę super. Panowie pracują pełną parą. Porównując poprzednie lata to mamy dobrze wykonaną pracę.