Akcja Ratowników WOPR: „Dzisiaj na szczęście się udało…

10
16596
fot. Dariusz S - Nasze Miasto Międzyzdroje


DZISIAJ NA SZCZĘŚCIE SIĘ UDAŁO… 

Jak każdego dnia o godz. 10 rozpoczęliśmy dyżur ratowniczy, witając turystów komunikatem na temat zasad bezpiecznego plażowania, m.in informując „w dniu dzisiejszym kąpiel w morzu jest zabroniona z powodu wysokiej fali oraz silnych prądów wstecznych” a następnie każdy z ratowników przystąpił do swoich obowiązków. W takich warunkach pogodowych, oprócz prowadzenia profilaktyki wśród plażowiczów, dzień ten przebiegał spokojnie aż do godziny 11.15 wtedy odebraliśmy telefon od jednego z pracowników punktu gastronomicznego przy zejściu H (plaża niestrzeżona) „Cześć, dawajcie na zejście H, topi się człowiek” Koordynator rozdysponował ratowników, operatorzy łodzi ratowniczej typu IRB udali się na miejsce wypadku drogą wodną, a zespół medyczny mógł szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce wypadku samochodem terenowym. Pierwszą osobą podejmującą poszkodowanego, był ratownik który przy pomocy tzw. bojki SP holował topielca do brzegu. W trakcie holowania na miejsce dopłynęła załoga zespołu motorowodnego przejmując poszkodowanego na pokład i przetransportowała na brzeg. Na piasku czynności przejął zespół medyczny udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmecznej.

Osobą poszkodowaną okazał się być mężczyzna w wieku ok. 50lat.
Jak sam przyznał jest osobą aktywnie fizyczną ale nie przypuszczał że w morzu był tak słaby i bezsilny, że zdał sobie sprawę z tego jakim żywiołem jest woda nabierając przy tym ogromnego szacunku i respektu.

Podsumowując w tym przypadku udało nam się szybko i sprawnie udzielić mężczyźnie pomocy i na tym konkretnym przykładzie po raz kolejny przypominamy jakim żywiołem jest woda.

DLATEGO WYBIERAJMY KĄPIELISKA STRZEŻONE I SŁUCHAJMY KOMUNIKATÓW WYDAWANYCH PRZEZ RATOWNIKÓW

Facebook WOPR Międzyzdroje

10 KOMENTARZE

 1. Jeśli czytałeś cokolwiek o tym dronie chociażby tutaj na stronie to zapewne nie umknął Ci fakt, że dron jest rozwiązaniem w fazie testów, a testów nie wykonuje się na ludziach i ich życiu.

  • „Ratownicy Wodni z Międzyzdrojów tym roku do dyspozycji mają profesjonalnego drona ratującego życie. Dron z kamerą poruszą się z boją ratunkową na linie, którą zrzuca obok tonącego. Ten statek powietrzny jest w stanie uciągnąć do brzegu (za pomocą liny i bojki) tonącego o masie do 150 kg. Ratownicy, musieli zdobyć dodatkowe uprawnienia do pilotażu tego drona.”

   • no dobrze;) to teraz poświęć tyle samo czasu na szersze zainteresowanie się tematem i bez trudu znajdziesz informacje o tym, że to testy:)
    „Ratownicy wodni z Międzyzdrojów testują drona firmy Pelixar SA, który ma pomóc w akcjach ratunkowych m.in. osób topiących się czy w poszukiwaniach na wodzie. Jeśli testy wypadną pomyślnie, dron będzie mógł holować do brzegu osobę ważącą nawet 150 kg.”
    Z mojej strony tyle bo jeszcze sprowadzisz mnie do swojego poziomu i pokonasz doświadczeniem 🙂

   • Burmistrz Międzyzdrojów – Mateusz Bobek
    1d ·
    Dzień Dobry Wakacje ? – to kolejny etap promocji naszego miasta. Bezpieczeństwo turystów to nasz priorytet. Dziś na plaży, razem z Olivier Janiak prezentowaliśmy nowoczesne metody ratownictwa wodnego. ?Swojemu Burmistrzowi chyba wierzysz

  • Ludzie, co sie dzieje z polska ortografia???
   Tutubylcu i inni Polacy- czy Wam nie wstyd??????????????
   Znowu niewybaczalny blad – pewnie Tobie wysiadly BATERIE !!! M.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.