Akademia Lekkoatletyczne Międzyzdroje na obozie w Karpaczu

Zawodniczki i zawodnicy Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje uczestniczyli pod koniec sierpnia w obozie sportowym w Karpaczu. Mimo panujących obostrzeń związanych z epidemią covid całe zgrupowanie przebiegło w spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Wszyscy wrócili zdrowi i pełni energii do zbliżających się wrześniowych startów

. Podczas obozu sportowego mieliśmy przyjemność trenować na stadionie lekkoatletycznym w Jeleniej Górze, który został nam udostępniony w ramach współpracy Gminy Międzyzdroje oraz Miasto Jelenia Góra. Ponadto nasi zawodnicy trenowali na nowym stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu.

Oprócz typowo sportowych zajęć uczestnicy obozu brali udział w wycieczkach górskich, zażywali kąpieli termalnych w Termach Cieplickich oraz korzystali z atrakcji turystycznych Karpacza znajdujących się na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież podczas warsztatów z psychologiem sportu uczyli się radzenia sobie ze stresem w sytuacji przedstartowej podczas zawodów sportowych.

Wyjazd na obóz został dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje.

Rafał Błocian

Akademia Lekkoatletyczna

Międzyzdroje