Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje podsumowała rok 2019

W sali Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach dokonano sportowego podsumowania roku 2019 w Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje. Był to rok pełen emocji, wyzwań oraz zmian, które nastąpiły w naszej Akademii. Nasze Stowarzyszenie powstało 16 maja tego roku i od razu rozpoczęło prężną działalność dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Międzyzdroje. Zawodniczki i zawodnicy uczestniczyli w letnim obozie sportowym w Szczecinku, który przygotowywał formę do drugiej części sezonu. Startowaliśmy w zawodach i mistrzostwach zaczynając od szczebla powiatowego i kończąc na Mistrzostwach Polski.

Startując odwiedziliśmy takie miasta jak Bydgoszcz, Szczecin, Białogard, Kołobrzeg, Tarnów, Kamień Pomorski, Toruń, Szklarska Poręba, Pionki czy Neubrandenburg. Nasza zawodniczka Anna Rejchert wystartowała w Mistrzostwach Polski U16 w Tarnowie na dystansie 300m-42,75 zajmując 25. miejsce i uzyskując II klasę sportową. W grudniu dwójka naszych zawodników Artur Udycz i Anna Rejchert zostali objęci szkoleniem Zaplecza Kadry Narodowej w 2020 roku. Byliśmy organizatorami zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży takich jak: Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne, Szkolna Liga Biegowa czy Mikołajki Lekkoatletyczne.

Najmłodsze dzieci objęte są programem „Lekkoatletyka dla Każdego” Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który monitoruje lekkoatletów od najmłodszych lat. Obecnie w Akademii trenuje 43 zawodników począwszy od rocznika 2014 i kończąc na najstarszych w roczniku 2003.

Zarząd AL Międzyzdroje pragnie podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc w działalność stowarzyszenia, sponsorom za wsparcie naszych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży oraz przede wszystkim Gminie Międzyzdroje za dofinansowanie działalności stowarzyszenia.