Adam Szczodry Sekretarzem gm. Międzyzdroje

24 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach rozstrzygnięto konkurs na Sekretarza Miasta.

Sekretarzem został wybrany Pan Adam Szczodry. Nowemu Sekretarzowi życzymy owocnej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

70 komentarzy “Adam Szczodry Sekretarzem gm. Międzyzdroje”
 1. Mieszkaniec

  A pan sekretarz rozpoczyna pracę o godzinie której, bo widuje go o 8 jak podąża do zakładu?

 2. Jak zwykle nie jesteś autorem wpisu?.
  Twój brat <> JEDNOJAJOWY ROBIŁ WPIS .
  MAKSIU kto Ciebie słucha??patologia KTÓRA REPREZENTUJESZ nie ma nic do powiedzenia.

 3. Gratulacje Panie Sekretarzu.Wszystkiego dobrego życzy zespół „FALE”

 4. Były członek Unii Demokratycznej, potem Unii Wolności, wiceprezydent Świnoujścia, rodowity świnoujścianin, wieloletni radny Świnoujścia. Co ma wspólnego z Międzyzdrojami? Nic.
  Wraca Gierkowskie Świnoujście – Międzyzdroje z lat 70-tych.

  To się nie może dobrze skończyć, to musi się skończyć katastrofą dla Międzyzdrojów, tak jak i wtedy.

  • Mam nadzieje,ze niczego nie pomyliłem, moja pamięć też czasem szwankuje, jeśli tak to z góry przepraszam Pana Adama. Ale niepokoi mnie to, że we władzach od czasu pana Dorosza pojawiają się tutaj ludzie ze Świnoujścia. Kiedyś poznałem brata Pana Szczodrego, też świnoujskiego samorządowca, jedno pewne to człowiek wysokiej kultury osobistej. A w sumie Adam Szczodry to doświadczony samorządowiec, może będzie dobrze? Targnęły mną emocje.

   • Nie jestem autorem wpisów:

    1. Marek pisze:
    02.01.2019 , 22:50:13 o

    2. Marek pisze:
    03.01.2019 , 12:54:19 o

    Podszywanie się pod mój nick nic nieda.

    Korzystając z okazji to uprzejmie informuję, że nie znam Pana Adama Szczodrego, ale gdyby sekretarzem miał zostać Marian Matysiak to w moim przekonaniu Pan Szczodry będzie 100 x lepszy, bo Matysiak to byłby nawrót do głębokiej komuny.

    Pozdrawiam

   • Mieszkaniec

    Ty tak uważasz, a ja inaczej każdy ma prawo do swojego zdania.

   • Marek Marek

    Bo to jednemu Marek na imię? Każdy ma prawo użyć swojego imienia , nie podszywając się, tylko będąc sobą.

   • To może też użyjesz Marku nazwiska?

   • Ilo letni samorządowe?

 5. Czy pan sekretarz zajmuje się sprawami ZOŚiu? Może ktoś się weźmie w końcu za tę firmę, styczeń się zaczął a worków do nowej segregacji nadal nie ma, kpina po prostu, za co oni biorą pensje? O tej zmianie wiedzieli ze 2 lata, to mało czasu, żeby zamówić worki? Skandaliczne jest też to, że musimy płacić za worki do segregacji inne gminy uwzględniają je w kosztach i dają ludziom tyle worków ile odbiorą a u nas trzeba chodzić do ZOŚiu i jeszcze płacić.

  • Przecież mamy wspaniałego kierownika on się tym zajmnie. Zoś jest super. Najlepszy kierownik w gminie.

 6. Adaś gratulacje 🙂

 7. Międzyzdroje

  Gratuluję P.Adamowi i życzę powodzenia.

 8. Chodzi o Kierownika ZOŚ-iu ??? i tak z ciekawości to co może ujdzie płazem???????ludzie pamiętają!!!

  • Najlepszym Moim życzeniem Noworocznym będzie ogłoszenie konkursu na Kierownika Zakładu.
   Czas na zmiany.

   • Nowa energia nie traktuje wszystkich jako partnerów, co widać po ostatniej sesji. Szumne były tylko zapowiedzi. Dialogu brak. Czas chyba już minął ?

  • Kompletnie nic, a niby co takiego?

 9. O jakiego kierownika chodzi?

 10. Oj!Coś ta NOWA ENERGIA szybko się wyczerpuje ?? chyba baterie się rozładowały ? pismo ludzie widzieli a tu cichosza ? nikt nic nie wie ⏳a czas płynie tylko nie mówcie że to dopiero początek i takie tam ????

 11. Andrzej. S.

  Jak się potoczyła sprawa kierownika z zakładu?.
  Może nowy Burmistrz wyjaśni tą sprawę bo było głośno a tu nagle cisza.

 12. Skoro człowiek z doświadczeniem 20 letnim w zarządzaniu i pracy w samorządzie to po co wydatkowane finanse na audyt po kątem ponoć organizacyjnym?

  • Współcześnie audyt przeprowadzany jest w sposób ukierunkowany raczej na usprawnienie organizacji, niż na wskazanie nieprawidłowości. Nie ma charakteru represyjnego, w raporcie z audyt nie powinno wymieniać się nazwisk i wskazywać winnych. Badanie rozpoczyna się od analizy ryzyka, a podstawą badania są systemy kontroli. Pojęcie audytu bywa mylone z kontrolą. W odróżnieniu od kontroli audyt działa na podstawie planu (kontrola często przeprowadzana jest na zlecenie), jego celem jest usprawnienie organizacji (celem kontroli jest znalezienie nieprawidłowości i winnych), skupia się na ocenie ex-ante (kontrola na ex-post), i jest niezależny.

 13. JAKIE POGLĄDY POLITYCZNE MA DZIŚ p. ADAM, NA I ŚWINOUJŚCIU ZNALAZŁEM ART. JAK STAROWAL DO SEJMUKU WOJEWÓDZKIEGO Z LISTY „P I S-u” Czy burmistrzowi postawili konia trojanskiego???

  • Jako mieszkaniec Świnoujścia ciekawe jak opowie się za rozbudowa portu przeładunkowe?

   • O portach decyduje wojewoda. Przeładunkowych, gazowych, wojennych. Od zawsze tak było.

   • Interesuje mnie pogląd to jedno drugo co opinia co do zagospodarowania jako sieci kontynerowej. To że wojewoda to jedno to że opinia jako mieszkańca i przyszłego sekretarza to drugie

   • A jakie to ma znaczenie nawet Zmurek nie ma nic do gadania tutaj decyduje Jarek i Kot

   • Chyba że też tak chcesz

 14. Adamie, dziękuję za takie miłe wspomnienie i pozdrowienia. 🙂
  Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego Panie Sekretarzu!
  Międzyzdroje zyskały!

  ————————————————————————————————

  28 gru 2018 07:40 – komentarz przekierowano z poczty e-mail.

  Tablica z boku strony wyślij wiadomość nie służy do komentarzy – powód opóźnienia zamieszczenia komentarza.

 15. Stary Sekretarz i Burmistrz nie wydał oświadczenia po kontroli CBA myślę że nowy bedzie bardziej otwarty i to uczyni.

 16. Bardzo dobry wybór! Gratulacje p. Adamie.

 17. Mnie bardziej interesuje doświadczenie zawodowe. Co tu osiągnął Pan sekretarz.?Zarządzający i owszem, ale czy to już wszystko? Czy w komisji ostatnie zdanie należało do zastępcy burmistrza i jak wyglądało głosowanie oczywiście nie immienie?

 18. Poprzedni zrezygnowal?

 19. Pan redaktor jest narratorem monologu Pana Szczodrego, mieszkańców interesuje : ilu było kandydatuw i jakie były wymogi stawiane. Życiorys tego pana to mnie nie interesuje w końcu to tylko sekretarz i będzie robić to co mu burmistrz każe.

 20. Skoro takim zainteresowaniem śledzi sekretarz losy naszego miasta – od dłuższego czasu jak wynika z wywiadu to wiadomym było że poszukiwany jest sekretarz. Żaden nius dla osób mających wiedzę o pracy samorządu.

 21. Profesjonalista

  Pierwsze orędzie za Nami. To chyba pilotaż w skali kraju aby na prywatnym portalu „władza” wypowiadała się stylem monologu? Standardy normalności to raczej pytania i dociekliwość dziennikarska a nie słowotok niczym kampania na fanpage ale mogę się mylić:)

  • Tomasz Krawczyk

   Sekretarz rozpoczyna pracę od 1 stycznia 2019 (od 2 stycznia za biurkiem). Poprosiłem o spotkanie dotyczące wykonania zdjęcia do artykułu i przy okazji uwieczniłem w formie wideo krótki życiorys nowo wybranego Sekretarza. Na dzień dobry zadałem tylko jedno pytanie, ponieważ czas na zapytania przyjdzie w odpowiednim czasie. Sekretarz najpierw musi poznać wszystkich urzędników, urzędniczki i rozeznać się w potrzebach naszego miasta i sołectw. Sekretarz Miasta pełni też funkcję Rzecznika Prasowego.

   – Pytanie: skąd Pan dowiedział się o konkursie?

   – Odpowiedź: przeczytałem o nim w portalu Nasze Miasto Międzyzdroje, to nie jest żart.

   Nie ukrywam faktu, że po tej odpowiedzi zrobiło się miło (zaskoczył mnie) i zakończyłem listę pytań. Dociekać przed rozpoczęciem pracy możemy o program wyborczy, gdy wybieramy Prezydenta, Burmistrza, Wójta — ale mogę się mylić :).

   • Panie Redaktorze, może poinformuje nas Pan, ilu było kandydatów, czy były to osoby z Międzyzdrojów? Ten wybór jest naprawdę dziwny.

    ———————————————

    Jak dobrze usłyszałem, to było 5 osób. Danych osobowych nie znam, gdyż RODO. Komisja z burmistrzem wybierała na podstawie tego:

    http://bip.miedzyzdroje.pl/strony/16245.dhtml

   • Marian Matysiak

    Były 3 osoby z Międzyzdrojów / w tym ja /, oraz 2 osoby z innych miejscowości / w tym nowowybrany sekretarz gminy /

   • Panie Marianie gdyby Pan, nie daj Bóg, został sekretarzem to wróciłyby najbardziej koszmarne czasy dla Gminy Międzyzdroje za panowania Burmistrza Henryka J. Henryka J., który najlepiej znał się na kradzieży prądu.

    Pozdrawiam

   • Panie Marianie niech Pan skoryguje błąd -nowowybrany- pisze się osobno.
    Osoba aspirująca do takiego stanowiska nie powinna popełniać tak oczywistych błędów.
    I korzystając z okazji życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

   • Marian Matysiak

    Dzięki za życzenie i uwagę /mea culpa; faktycznie „nowo” piszemy rozłącznie przed imiesłowem przymiotnikowym/. Fajnie, że ktoś zwraca jeszcze uwagę na takie sprawy. Korzystając ze sposobności składam z okazji Nowego Roku 2019 wszystkim moim znajomym , osobom mi życzliwym i nieżyczliwym wszystkiego najlepszego.

   • Ten typek Marek tak ma. Wtrąca nosa gdzie nie powinien. Mam nadzieję że nowy rok zmiemi dużo w końcu jak się zaczyna tak i kończy ?Życzę wszystkiego naj w Nowym roku a Markowi żeby w końcu zajął się swoją gmina czego sobie i mieszkańcom naszej gminy życzę.

   • Panie redaktorze. Pana tłumaczenia są żałosne.

 22. Czteroletni udział w pracach samorządu, czy to dość duże doświadczenie? Czy nie padają tu konkretne nazwiska mieszkańców Międzyzdrojów?

 23. Jeden ze Świnoujścia już był pozostawił po sobie apartamentowce?A od nas to nie łaska PROFESKA????

  • I rzewnymi łazami za nim będziecie płakać i marzyć aby następca choć w 10% jemu drównal.

   Pozdrawiam

   • Przecież bardzo kibicujesz obecnemu więc może osiągnie więcej z twoją pomoca?

   • Widziano jak łzy ciekły z betonowej mega budy hamwidu. Po starym ciekły. To cud to znak. Biegnij zobaczyć czy są rzewne.

   • budownicto pl

    hamwit się podniósł i jedzie dalej w górę
    veńi vidi viczi

 24. A Ja uwarzam ze to plus jego miejsce zamieszkania i brak powiazań rodzinych i towarzyskich Sekretarz musi być obiektywny i pilnować porzadku i dyscypliny

 25. MIESZKANIEC

  Panie Burmistrzu bardziej interesują mnie osiągnięcia zawodowe Pana sekretarza. Przebieg zatrudnienia już znamy . Czy Pan sekretarz przy takim doświadczeniu o jakim mówi w wywiadzie nie otrzymał propozycji pracy w Świnoujściu?

 26. Gratulacje panie Adamie

 27. Mieszkaniec

  Dziwi wybór ? Czas pokaże, co my na to mieszkańcy. Widać Świnoujście górą. Język może ukryć prawdę, ale oczy – nigdy.

 28. Międzyzdrojanin?

 29. no może się sprawdzi…

 30. Tego to się nie spodziewałem. Pełna profeska Pan Adam

 31. Gratuluję Panu Adamowi Szczodremu objęcia stanowiska sekretarza miasta Międzyzdrojów. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy bez stresów .