Adam Celiński sam rezygnuje ze startu na Burmistrza, czy na polecenie Władzy?

Od kilku dni w mieście zawrzało (plotki gminne), że Adam Celiński rezygnuje ze startu w wyborach samorządowych na Burmistrza Międzyzdrojów. Pojawiło się też nazwisko nowego kandydata, który także wywodzi się ze struktur obozu Leszka Dorosza- obecnego Burmistrza Międzyzdrojów.

Na jednym z powiatowych portali Adam Celiński udzielił wywiadu- cytat:

„Za kilka dni zapewne sam kandydat ogłosi swój start, więc nie chcę zdradzać nic więcej. Jestem przekonany, że pozostali kandydaci podejmą, a na pewno rozważą decyzję o wycofaniu się ze startu ze względu na format i powszechny szacunek do tego człowieka. Jestem szczęśliwy, ponieważ będzie to gwarant rozsądnego rozwoju miasta i dialogu z Mieszkańcami w ramach wzajemnego szacunku niezależnie od poglądów.”

Większość Mieszkańców Międzyzdrojów kilka dni temu poznała te nazwisko. W związku z tym podczas Mitingu Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego zapytałem tego kandydata, czy startuje w wyborach samorządowych w zamian za Pana Celińskiego- odpowiedział, że rozważam taki start. Nie zdradzam jako redakcja tego nazwiska, gdyż jako mieszkaniec mam szacunek do wszystkich ludzi. „Jestem przekonany”– Panie Adamie, gdzie ten szacunek dla wszystkich Mieszkańców o różnych poglądach politycznych na temat miasta i do wszystkich przyszłych kandydatów??? Każdy ma prawo do startu w nadchodzących wyborach samorządowych i należy to uszanować! Jako wybitny polityk nie powinien Pan używać takich stwierdzeń, gdyż w tym przypadku nie traktuje Pan zbyt poważnie całej naszej lokalnej społeczności, która tworzy tą naszą małą ojczyznę, czyli Gminę Międzyzdroje. Nasze drogi jako Mieszkaniec kontra Mieszkaniec nieco się rozeszły, gdyż nie podobały się Panu artykuły Czytelników, które zamieszczam. Jako Mieszkaniec (redaktor, to taka dziwna nazwa, gdyż ktoś musi to prowadzić), gdybym wsadzał wszystkie artykuły do kosza, wtedy nie miałbym godności spojrzeć w oczy każdemu Sąsiadowi i Mieszkańcowi. Przyznaję Panu rację, że komentarze kłamliwe nie powinny się ukazywać, ale ja jako zwykła osoba nie jestem w stanie stwierdzić, kto pisze prawdę a kto nie- nie siedzę aż tak głęboko w polityce i w sprawach majątkowych oraz sercowych osób publicznych. Zawsze Pana o tym informowałem, że komentarz kłamliwy można zgłosić na e-mail redakcyjny i będzie usunięty. Można też wysłać wniosek o zabezpieczenie IP- nigdy Pan tego nie uczynił. Obawiasz się Pan, że np. poznasz swojego Sąsiada, który kłamie?, czy komentarze są prawdziwe? Informuję Pana, że nie jestem święty i nigdy nie byłem, ale umiem się przyznać do własnych błędów. Na pewno na portalu nie będę tu sterował wyborami- każdy ma prawo do artykułu wyborczego. Oczywiście mam swoje zdanie jak każdy, ale nie na portalu.

Wczoraj do redakcji zgłosiły się dwa nowe komitety, które będą wystawiać swojego kandydata na Burmistrza Maiasta i Gminy Międzyzdroje. Takie decyzje zapadły po poznaniu nazwiska nowego kandydata, który rozważa start lub ma startować za Pana Adama Celińskiego- kierownika ZOŚ Międzyzdroje i Radnego powiatowego.

Oświadczenie: 5 września 2018 r.

Pkt 1. Komentowanie wyłączono (ukryto- zabezpieczono) na prośbę otrzymanego e-maila z kancelarii adwokackiej ****** (dostosowano się zgodnie z regulaminem). Pkt 2. Jako redakcja miałem przeprosić Pana Adama Celińskiego na portalu za komentarze Czytelników, gdyż moich tam nie ma- nawet w artykułach dotyczących porządku (uszkodzeń) w mieście była moja ingerencja, by zaprzestano pisać ewentualne nieprawdziwe komentarze. Nie obraziłem pana Celińskiego i nawet o tym nie myślałem- nie należę do grupy zawistnych ludzi, którzy duszą w sobie coś miesiącami, czy latami. W artykule napisałem do osoby publicznej, że moim zdaniem każdy ma prawo startu w wyborach i trzeba to uszanować, a nie wnioskować na kogo mamy głosować. Odniosłem się po ludzku do wszystkich poglądów w naszej małej ojczyźnie Międzyzdroje- przecież wszyscy Mieszkańcy wybierają, czyli decydują. Pkt. 3. Po rozmowie tel. z kancelarią ****** doszliśmy wspólnie do tego, że ten punkt był ****** (nieaktualne, więc nie będę tego publikował- nie szukam sensacji, bo życie powinno być piękne i nie powinno polegać na utrudnianiu sobie życia nawzajem- często bardzo skromnego życia… .

Nie jestem w stanie stwierdzić, kto pisze prawdę, a kto nie- dlatego jest punkt w regulaminie dotyczący zgłaszania i kasowania kłamliwych komentarzy oraz jest też taki punkt, że gdy dana osoba zostanie pomówiona, to ma prawo wystąpić o IP, więc każda osoba powinna odpowiadać za swój komentarz i po udowodnieniu winy przeprosić daną osobę. Gdybym miał decydować o komentarzach, to bym musiał zablokować 99% komentarzy i nawet kilkudziesięciu użytkowników w danym artykule- wtedy w małym mieście by na mnie krzyczano cenzurant. Prowadzenie portalu nie jest proste, więc niech każdy odpowiada za siebie. Powtarzam jeszcze raz- nie popieram, jeżeli ktoś kłamie w komentarzach, lecz nie jestem w stanie tego stwierdzić, kto pisze prawdę, a kto nie. Gdybym miał decydować, to nic bym nie mógł puścić, ponieważ każdy komentarz w jakimś sensie jest skargą lub wyrażeniem opinii czytelników dotyczących osób publicznych (pilnuję wulgaryzmów poniżej pasa, a reszta jest kasowana po odczytaniu zgłoszenia na e-mail lub telefonicznego). Pozdrawiam Pana Celińskiego i jeżeli czuje się urażony za komentarze Czytelników portalu, to PRZEPRASZAM. POZDRAWIAM także ludzką i wyrozumiałą kancelarię- takie odniosłem wrażenie po trzech kontaktach telefonicznych. Mam nadzieję, że szczera rozmowa łączy ludzi.

5 komentarzy “Adam Celiński sam rezygnuje ze startu na Burmistrza, czy na polecenie Władzy?”
  1. Panie Mateuszu niech pan nie zwraca uwagi na te denne wpisy my i tak będziemy głosować na pana.

  2. Kandydat PiS na burmistrza Międzyzdrojów pan Stanisław Ring kto to taki i skąd jest? Zapytajcie radnego Bogusława Sutyła. Ci panowie się znają