500 km biegiem po … życie Tosi

00 km przebiegną charytatywnie ultramaratończycy spod Wrocławia do Świnoujścia.

Celem jest nagłośnienie problemu kosztownych terapii dzieci cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni. Aktualnie jedyną szansą na przeżycie jest dla nich warte kilka milionów złotych leczenie w USA. 

Wszystko zaczęło się od zbiórki charytatywnej dla kilkumiesięcznej Tosi, której rodzice pilnie potrzebują dokładnie 9 milionów złotych, aby ich córeczka przeżyła. Do walki o jej życie włączają się sportowcy z całej Polski. Między innymi ultramaratończycy, którzy organizują sztafetę charytatywną, aby wspomóc zbiórkę pieniężną dla Tosi i innych dzieci chorych na SMA. Wśród nich jest także Agata Matejczuk, złota medalistka Mistrzostw Europy w biegu 24 godzinnym, zwyciężczyni wielu górskich biegów ultra. „Jeżeli możemy wesprzeć pilną zbiórkę pieniędzy na ratowanie życia dziecka i naszą pasją oraz umiejętnościami motywować ludzi z całej Polski, aby pomogli nam zorganizować leczenie Tosi, to nie ma się nad czym zastanawiać. Działamy!” mówi uczestniczka biegu.

Sztafeta charytatywna składa się z 6 biegaczy. Start planowany jest na 27 marca w Oleśnicy pod Wrocławiem, meta 29 marca w Świnoujściu. Przedostatni przystanek biegacze planują w Międzyzdrojach, skąd dobiegną prosto do mety, w towarzystwie Burmistrza Międzyzdrojów i lokalnych biegaczy. Organizatorzy wydarzenia to grupa biegowa z Oleśnicy “Biegiem Po Marzenia Team”, ale uczestnicy to ludzie z całej Polski. Do supportu rowerowego, który będzie prowadził biegaczy przez całą drogę, dołączyli między innymi: Jacek, zawodnik GVT BMC Triathlon Team, Wiktor – członek Warszawskiego Klubu Kolarskiego i Artur z “Co Mnie Kręci”. 

   Akcję wspierają urzędy i kluby sportowe z miast mijanych przez ultramaratończyków na trasie biegu, również Gmina Międzyzdroje włącza się do wsparcia wydarzenia. 

Szczegóły oraz dokładna trasa dostępne są w wydarzeniu na Facebooku “500 km biegiem po życie Tosi”.

Link do zbiórki, gdzie można przekazać cegiełkę na życie Tosi: https://www.siepomaga.pl/tosia