23. Festiwal Gwiazd czas zacząć!

Nazwiska z pierwszych stron gazet, przebudowana Aleja Gwiazd, najciekawsze spektakle teatralne i spektakularne, plenerowe koncerty – 23. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach zainaugurowała konferencja prasowa, która 12.06 odbyła się w warszawskiej siedzibie Polskiej Agencji Prasowej.

W konferencji wzięli udział:

– Artur Duszyński, Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach
– Olaf Lubaszenko, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Gwiazd
– Grażyna Wolszczak, która zostawi odcisk swojej dłoni na Alei Gwiazd i
– Mikołaj Roznerski, którego publiczność zobaczy na scenie teatralnej w spektaklu Wojciecha Malajkata „Kłamstwo”
– Jarosław Jakimowicz, którego dłoń wraca na Aleję Gwiazd

Dyrektor Duszyński poinformował dziennikarzy o zmianach dotyczących Alei Gwiazd. Projekt przebudowy zakłada, że zmieści aż 500 odcisków. Jej oddanie zaplanowano na koniec czerwca. Za nowy kształt odpowiada prof. Adam Myjak.

23.Festiwal otworzy widowisko „Tango z gwiazdami”. Anna Dereszowska, Kayah i Jacek Kawalec z pewnością porwą nas do tańca. Nie znacie kroków? Nie martwcie się. Będzie można wzorować się na figurach, które na scenie zaprezentują tancerze kojarzeni z „Tańcem z gwiazdami”. – Zaplanowaliśmy nie tylko rzeczy ludyczne czy popularne, ale i poważniejsze, np. recital Wojciecha Wysockiego – rzecz zachęcająca do refleksji – podkreślił Olaf Lubaszenko.

Jarosław Jakimowicz jest bohaterem pewnej zagadkowej historii, którą opowiedziano podczas konferencji. Okazało się, że odcisk jego dłoni zniknął z Alei Gwiazd w tajemniczych okolicznościach. Po przebudowie wróci na swoje miejsce. Grażyna Wolszczak dowcipnie streściła, w jakich okolicznościach otrzymała zaproszenie do odciśnięcia swojej dłoni od Olafa Lubaszenko. Mikołaj Roznerski przyznał, że nie spodziewał się, jak dużą popularnością cieszy się Festiwal i jak miłą niespodziankę stanowi dla samych artystów.

Wszystkich już niebawem spotkanie w Międzyzdrojach. Do zobaczenia w Hotelu Amber Baltic.

Alicja Myśliwiec