21. edycja Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego

Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka przyjaźń …

Przed nami 21. edycja Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Wydarzenie organizowane jest przez Bogusława Mamińskiego, biegacza, olimpijczyka, wicemistrza świata i Europy, mieszkańca Międzyzdrojówprzy finansowym udziale Gminy Międzyzdroje.

Mija już 21 lat od tej tragicznej chwili, kiedy świat sportu stracił  znakomitych polskich mistrzów olimpijskich w konkurencjach lekkoatletycznych: kulomiota Władysława Komara i tyczkarza Tadeusza  Ślusarskiego. Uczestniczyli w biegu o Bursztynowy Puchar Miasta Międzyzdroje organizowanym przez Bogusława Mamińskiego, ku czci pamięci Eugeniusza Pietrasika, szefa polskiej misji olimpijskiej Atlanta 96.

17 sierpnia 1998r. Wł. Komar i T. Ślusarski wyruszyli  z Międzyzdrojów do Warszawy, a Jarosław Marzec wracał do rodzinnego Dziwnowa. Około godz. 17.50 na drodze krajowej nr 3 pomiędzy miejscowościami Brzozowo i Przybiernów  doszło do tragicznego wypadku, czołowego zderzenia dwóch samochodów. Na miejscu zginęli dwaj olimpijczycy, a trzeci J. Marzec, sportowiec, też olimpijczyk po kilku dniach  zmarł w szpitalu.

W rocznicę ich śmierci 17 sierpnia, każdego roku można spotkać w naszym mieście ich przyjaciół; sportowców i artystów, aby jeszcze raz przywołać wspomnienia. Bo i w tamtych latach i obecnie przyjeżdżający do nas goście tworzą wielką sportową rodzinkę.

W Międzyzdrojach odbywa się Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny ich imienia, a w Dziwnowie Międzynarodowy Bieg „Cztery Mile Jarka”.  Spotykamy się   godz. 9.00  przy Alei Gwiazd, żeby wziąć udział  w Biegu Śniadaniowym, gdzie nie ma zwycięzców, tylko rekreacja i dobra zabawa.  A o godz. 17.50  przy  Alei Gwiazd możemy podziwiać zmagania sportowe zawodników w skoku o tyczce i konkurs pchnięcia kulą, z udziałem sportowców, artystów i samorządowców.  Tu warto być i przeżyć niepowtarzalne chwile, …z szumem morza w tle i blasku naszych gwiazd sportu i szklanego ekranu.