10 lutego 2019 – Wybory uzupełniające do Rady Miasta Międzydroje

Na podstawie Zarządzenia Wojewody Zachodniopomorskiego 10 lutego 2019 w Niedzielę, odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Międzyzdroje. Do głosowania pójdą wyborcy z okręgu nr 9 tj. ulice: Ignacego Krasickiego, Jana Pawła II, Krótka, Morska, Parkowa, Plac Neptuna, Światowida, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Zdrojowa. Wg. Kalendarza wyborczego 17 grudnia upływa termin rejestracji Komitetów Wyborczych, a do 11 stycznia poznamy wszystkie kandydatury do Rady Miasta.

Decyzja Wojewody wiąże się z objęciem przez p. Mateusza Bobka urzędu Burmistrza Międzyzdrojów. W związku z tym, Wojewoda wygasił zdobyty mandat w jesiennych Wyborach Samorządowych.

41 komentarzy “10 lutego 2019 – Wybory uzupełniające do Rady Miasta Międzydroje”
 1. Miedzyzdroje sie rozrastaja i szukaja nowych terenow dla mieszkancow .

  Do zagospodarowania terenow miedzyzdrojskich w/g priorytetow jeszcze kandydata na Burmistrza Miedzyzdrojow Pana Mateusza Bobka byly tereny pomiedzy solectwami z priorytetem uratowania
  Zielonej Promenady Miedzyzdrojskiej. . . . . . . . PAMIETACIE !!! .

  Minelo kilka dni od wyborow , od deklaracji przyszlych decydentow …. a juz jest walka o 15-cie pieter wysokosciowych budynkow przy Promenadzie Miedzyzdrojskiej.
  Burmistrz Bobek nie zatrudnil Miejskiego ARCHITEKTA w U.M czym potwierdza przewrotnosc swoich przedwyborczych deklaracji .

  CZY NIE JEST TO „BALLON” MLODEGO SZERYFA MIEDZYZDROJSKIEGO I BETONOWCOW PO-KO ? .
  Szkoda , Panie Burmistrzu Bobek.

 2. Czytałem w MDK 14.12.2018r, o godz 17.00. A czy UM też ma wigilię?

 3. Stały czytelnik.

  W poprzednim tygodniu spostrzegłem ogłoszenie o opłatkowym spotkaniu wigilijnym w Domu kultury we czwartek14.grudnia o godz. 12.00. Chciałem sprawdzić szczegóły, ale po ogłoszeniu ani śladu!!!
  Czy powodem jest zmiana szaty graficznej strony głównej? Czy spotkanie zostało odwołane?
  Będę wdzięczny Redakcji za rozwianie moich wątpliwości.
  Stały czytelnik.

  • Administrator portalu

   Witam serdecznie,

   osobiście zajmuję się zamieszczaniem plakatów i zapewniam, że nie było takiej informacji na portalu. Może gdzieś Pan w mieście czytał- godz. 12 też jest błędna.

   Z poważaniem.

 4. MIESZKANIEC

  Dochodzą mnie słuchy , że znów przygotowany na ta sesję jest projekt uchwały , a dotyczy sprzedaży bezprzetargowej na poprawę warunków i jest to teren publiczny na przeciwko poczty.

 5. O proszę Pani Ania ma rację z tym tylko że radni powinni mieć wgląd do takich dokumentów, projektów przez cały czas a nie co jakiś czas ⌚

 6. Radni co jakiś czas powinni mieć wgląd w projekty „Decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu” ( tam gdzie nie ma zatwierdzonych planów). Może wtedy uda się obronić miasto przed wysoką zabudową, chociaż w zatwierdzonym „Studium” wskazano kilka takich lokalizacji.

 7. Ludzie jak was czytam to mi się słabo robi? Ale zobaczymy jak nasi radni się śpiszą do sezonu ? może jakieś nowe drapacze powstaną w MIĘDZYZDROJACH OBY NIE ?

 8. Pani Klucha ,panowie Węglorz, Sutyła, Szlaski nie kandydowali na Burmistrza a pani Czyż tak,inne aspiracje więc też inne wymagania.

  • Te osoby już taka drogę przebyly. Wobec nich i ich wiedzy dopiero wymagania urosły. Niektórzy już zasłużeni i jak np. zoroo „dobra robotę” robi zarządzającemu oby tak dalej.

   • A pan Bobek? 12 lat jako Radny i kandydat na burmistrza i obecnie burmistrz i gdzie te projekty? Atutem w wyborach wyciąganym na korzyść Pana Bobka na poprzednim obiektywnym i nie zaangażowanym w wybory portalu było owe doświadczenie, którego ponoć brakowało Pani Czyż. Teraz sami wpadacie we własne sidła niektórzy państwo komentujący.

 9. Pani Czyż całą swoją karierę oparła na mówieniu „nie”

 10. A pan Roman niech tu astronomią i greką mi tu oczu nie mydli żyjemy na planecie ZIEMIA a może pan żyje na VENUS? Jej oś obrotu jest przeciwna do osi obrotu Ziemi (dalej niech pan się domyśli)?POZDRAWIAM MIŁEGO DZIONKA?

 11. No to ja panu odpowiem Panie Marku uważam że PANI CYŻ jest bardzo inteligentną kobietą trudno obecnie o takie osoby ? A ten co kogoś nazywa nieudolnym z reguły sam nim jest??

  • Kolego z 17.12 opozycja sytuacja, gdy dwa ciała niebieskie ??? Gdy planeta znajduje się w opozycji i jednocześnie w pobliżu peryhelium swojej orbity, zachodzi sytuacja zwana w astronomii wielką opozycją lub potocznie wielkim ??… Teraz potrzebujesz jedynie zacząć, a potem coś się wymyślisz dalej taki ty już jesteś???

  • Podaj chociaż jeden projekt radnej Czyż z poprzedniej kadencji – niestety nie znajdziesz.

   Inteligencja radnej Czyż zawarta jest w biblijnym przesłaniu, które brzmi:

   „Radna Czyż u kogoś źdźbło w oku zauważy a u siebie belki nie widzi” i to jest wszystko co potrafi ta nieudaczna osoba.

   Pozdrawiam

   • Panie Marku! Popieram Pana…!

   • Pan Bobek został burmistrzem. Nie można zatem powiedzieć, że nie jest inteligentny. Panie Marku proszę podać jeden projekt uchwały autorstwa Pana Bobka z okresu gdy był radnym. Gdyby były z tym problemy to proszę o podanie takiego przykładu autorstwa Pani Klucha, Pana Węglorza, Sutyły czy Pana Śląskiego.

   • Ha ha i tu się mylisz kolego. Pamięć twa bardzo krótka i krotkowzroczna. Ale z tobą tak jest najpierw borowkarz+zastępca teraz inni. Bierzemy na ciebie duża poprawkę o na to co piszesz. Syp projektami bo jakoś cienko co idziep. Ślaskiego, p. Kluchy p. Weglorz, p. Sutyla itp itd baj, baj

   • Pisać by napisać, ale przeczytać że zrozumieniem to już nie da rady.
    PS. Zamiast nazwiska Pana Śląskiego miało być Pana Szlaskiego za pomyłkę przepraszam

   • Mieszkaniec

    Pani Czyż aktywnie uczestniczyła w projekcie uchwały o zachowanie terenów zielonych na zachodniej promenadzie . Zebrano około 300 podpisów na wymagane 50 . Projekt zablokował ówczesny przewodniczący rady . Nie słyszałem aby dopominali się na wprowadzenie projektu pod obrady pozostali radni. Może warto by wrócić do tego projektu i uratować resztki tego co pozostało.
    Chyba , że w międzyczasie te ostatnie terenu zielone na promenadzie zostały sprzedane.

   • to odebrać i znacjonalizować a właściwie spolonizować

   • niewiem.

 12. A dla mnie to głupota. Powinna być druga osoba, która była po Bobku.

 13. Jaki start tu i tu co to gramy na dwa fronty ???

 14. Mieszkaniec

  Trzeba było się zabezpieczyć że start był i tu i tu

  • no tak… Jasiu tak nie zrobił i z automatu przeszedł na polityczną emeryturę 😉

 15. A właśnie że z PIS-u? bo PO KO zrobiło za swojej kadencji w całej POLSCE?? KO finansowe dla POLAKÓW

 16. ciekawe jakie podwyżki zafundują nam nowi radni ? aż strach się bać ? woda, śmieci ehhh.

 17. wystartować każdy może ,ale czy dostanie głos?

 18. byle nikt z PiSu

 19. Brak odwagi sprawił, że gmina poniesie dodatkowe koszty związane z wyborami uzupełniającymi.

 20. Tragiczna jest ta nowa strona !!! stara szata była dużo lepsza , była prognoza pogody, a teraz co Wy zrobiliście?! Lipa straszna

  • Redaktor Portalu

   Drogi Czytelniku. Już jest dostępna prognoza na 5 dni z temperaturą w dzień i w nocy. Zmiana szaty graficznej była i jest konieczna ze względu na indeksowanie google. Pozdrawiamy Redakcja!

 21. A taki byl spokój.

 22. ciekawe ilu odważnych będzie 🙂

  • Nowy w Radzie

   A ja właśnie wystaruje u będę totalna opozycją razem z paniami

   • Nie chodzi o to, żeby opozycja była totalna, ale merytoryczna. Najgłupsze jest blokowanie sensownych uchwał tylko dlatego, że są przeciwnego obozu, przerabiamy to boleśnie obecnie w naszym kraju, może na gruncie lokalnym należałoby byc mądrzejszym.

   • Radna Czyż nie potrafi być opozycją MERYTORYCZNĄ ona zawsze będzie opozycją TOTALNĄ, a przede wszystkim NIEUDOLNĄ i to jest jej prawdziwe nieszczęście.

    Pozdrawiam

   • Przyjaciel gminy zabrał głos. Wiedza wszechstronną tradycyjnie tryska. Szkoda, że……. bo może o funkcje sekretarza by aplikowal? W końcu z taką wiedzą wspomoglby obecnie zarządzających Może lepiej nie? Bo kogo popiera ten marnie…….